• Święto Wiosny - kl. I a i kl. I b

          • 21 marca 2024 roku uczniowie klas I pojechały na wycieczkę do Zakątka Odkrywców.  Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach, na których własnoręcznie wykonywali pachnące kredki w czterech kolorach. Warsztaty urozmaicił pokaz czarodzieja, który przyniósł wszystkich w niespotykany świat magii. 

            P. Nowacka

          • Wycieczka edukacyjna do Płocka

          • Spektakl w kinie ,,Przedwiośnie’’

            19.03.2024 r. uczniowie klas IV  i V obejrzeli w płockim kinie ,,Przedwiośnie’’ spektakl pt. ,,Teatralne ABC’’ przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Przedstawienie przybliżyło młodym widzom historię teatru, pokazało formy, zaplecza, odsłaniając tajniki gry aktorskiej. Twórcy przedstawili różne sposoby przenoszenia sztuki na scenę: od teatru lalek poprzez teatr cieni, pantomimę, do aktora w żywym planie. W dialogach pojawiła się fachowa terminologia: reżyser, osada, inscenizacja, dubler, epizod, dykcja, mimika, gest, barwa głosu, interpretacja.  Uczniowie zobaczyli również lalki – jawajkę i kukłę. Spektakl pozwolił w sposób przystępny i ciekawy zrozumieć wiele zjawisk czysto teatralnych, stał się pomocą w pracy dydaktycznej z języka polskiego. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili historię młodego urwisa, który nie potrafił właściwie  zachować się w teatrze. Z czasem młodzieniec  zaczął doceniać ciężką pracę ludzi teatru, poznał sztukę aktorską. Stał się mądrzejszy i pokorniejszy, zrozumiał, że czas spędzony w teatrze nie jest dla niego czasem straconym. Dla uczniów klas IV i V był to również czas dobrej rozrywki i nauki.

            Lekcja w Muzeum Mazowieckim

            W Muzeum Mazowieckim dzieci wzięły udział w lekcji ,,Podchody muzealne, muzealny detektyw’’. Uczniowie poznali ekspozycję, wcielili się w rolę poszukiwaczy. Sukcesywnie i z powodzeniem odnajdywali na ekspozycji kolejne wskazówki i zadania, kierując się dalej aż do ,,szczęśliwego końca’’. Na zakończenie młodzi detektywi ułożyli hasło korespondujące z tematem zajęć. Czas upłynął dzieciom w miłej atmosferze.

          • Konkurs na najpiękniejszą palmę

          • Jak co roku w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Wszystkie palemki były wyjątkowe. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VIII.

            W kategorii klas I-III:

            Rozalia Lipińska kl. 1 a - I miejsce;

            Klaudia Czechowska kl. 2 b - II miejsce;

            Antoni LIpiński kl. 1 b - III miejsce.

            Wyróżnienia otrzymali:

            Alicja Cylińska kl. 2 b, Lena Wtulisiak kl. 3 oraz Dominik Adamowicz kl. 3.

            W aktegorii klas IV-VIII

            Patryk Kulpiński kl. 6 b - I miejsce;

            Marcel Gordeniak kl. 4 - II miejsce;

            Anna Kurczewska kl. 5 - III miejsce.

            Wyróżnienia otrzymali:

            Maciej Adamowicz kl. 6 a, Damian Skolmowski kl. 6 a oraz Łukasz Sobieśniewski kl. 7 b.

            Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

          • Konkurs recytatorski

          • 15 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim „POEZJA ZMYSŁÓW” zorganizowanym przez Bibliotekę Centrum Kultury w Bodzanowie.

            33 recytatorów ze szkół naszej gminy prezentowało wiersze Czesława Miłosza – Patrona Roku 2024.

            Po ogłoszeniu wyników poczuliśmy ogromną satysfakcję i prawdziwą dumę, ponieważ okazało się, że trzy pierwsze miejsca zajęły uczennice naszej szkoły!!!

            Zwyciężyła Marianna Błaszczyk. Drugie miejsce zajęła Gabriela Pachelska, a trzecie – Michalina Lisiecka. Gratulujemy!!!

            Dziękujemy Organizatorom za serdeczną atmosferę, a także za pyszne kanapki, wyśmienite babeczki oraz dyplomy i słodycze dla każdego recytatora.

          • Iga Walczak we Wrocławiu

          • Turniej karate "Wratislavia Cup"2024 we Wrocławiu. Do zmagań stanęło blisko 700 zawodników.
            Uczennica naszej szkoły - Iga Walczak zajęła I miejsce w kata i II miejsce w kumite.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Wycieczka do Płocka

          • W dniu 8 marca 2024 roku klasy I a i I b uczestniczyły w wycieczce do Płocka, do kina Helios. Uczniowie mieli szansę zobaczyć film „Kung Fu Panda”, który pokazał, że przyjaciół można znaleźć w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Po seansie filmowym, oprócz wizyty w McDonald's grupa udała się na spacer .

            Wyjazd był doskonałą okazją do zintegrowania klas oraz kształtowania właściwych postaw kulturalnego zachowania w trakcie seansu filmowego.

          • Wycieczka do Płocka

          • 7 marca 2024 r. uczniowie klas 7 a, 7 b i 8 b z okazji Dnia Kobiet odwiedzili Płock.

            W kinie Przedwiośnie obejrzeliśmy film „Kos”.

            Polska, wiosna 1794 roku. Do ojczyny powraca generał Tadeusz Kościuszko z planem powstania przeciwko Rosjanom.  Zobaczyliśmy historię przygotowań do wybuchu insurekcji Kościuszkowskiej, ale opowiedzianą niezwykle dynamicznie, ze specyficznym poczuciem humoru.

            Film ten pokazał nam Polskę właściwie nieznaną z podręczników historii – ku przestrodze.

            Następnie przenieśliśmy się do lat 20 i 30-tych XX w., zwiedziliśmy wystawę „Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art déco” w kamienicy przy ul. Kolegialnej 6.

            Wystawę tworzy ok 1800 eksponatów sztuki art déco pochodzących z różnych stron świata. Kolekcja zachwyca swym rozmachem i nowoczesnością, zupełnie jak przed laty sam styl, który jest synonimem luksusu, indywidualizmu, blichtru i elegancji (z fr. art – sztuka, décoratif – dekoracyjny).

            Wycieczka, była dla nas prawdziwą lekcją historii.

          • Dekanalny konkurs biblijny

          • W dniu dzisiejszym - 29 lutego w Szkole Podstawowej w Nowych Łubkach odbył się dekanalny konkurs biblijny dla uczniów szkół podstawowych. Tematem konkursu były "Dzieje Apostolskie " św. Łukasza. W konkursie wzięło udział dwóch uczniów naszej szkoły - Filip Wiśniewski i Piotr Owczarzak, którzy zajęli ex aequo trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Dnia 29 lutego nasza szkoła włączyła się do corocznych obchodów "Dnia Bezpiecznego Internetu".

            Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, a w Polsce od 2005 roku.

            Organizowany jest przez Fundację "Dzieci Niczyje" oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) - realizatorów unijnego programu "Safer Internet".

            W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klasy 6 b, wystąpili w przedstawieniu promującym właściwe zachowania w sieci, scenariusz napisali samodzielnie, przygotowali dekoracje i prezentacje multimedialne. Mogliśmy podziwiać kunszt i talent aktorski naszych dzieci.

            Przeprowadziliśmy również konkurs plastyczny dla klas IV - VIII – „Bezpieczny Internet – komiks”.

            Laureatki konkursu:

            I miejsce                      Antonina Cegiełka - kl. V.

            II miejsce                    Zuzanna Małkińska - kl. VI a.

            III miejsce                   Karolina Kaczmarczyk - kl. V.

            Wyróżnienie               Amelia Jankowska - kl. V.

            Wyróżnienie               Julia Zygmuntowicz - kl. VI a.                     

            Na korytarzu szkolnym będziemy mogli obejrzeć wystawę prac konkursowych.

            Mamy nadzieję, że wszystkie zrealizowane działania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa naszych uczniów w sieci.

          • Powiatowy Turniej BRD

          • Nasi uczniowie z klasy 6 a – Krzysztof Kuliński, Damian Kaczarczyk, Szymon Pietrzak i Piotr Malinowski wygrali eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

            Jesteśmy z Was bardzo dumni!

            Eliminacje te odbyły się 28 lutego w Hali Sportowej w Łącku.

            Organizatorem Turnieju był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku, którą w jury konkursu reprezentował mł. asp. Przemysław Nec. W pracach komisji konkursowej wzięli także udział funkcjonariusze Posterunku Policji w Łącku: asp. Patryk Lipowski i st. post. Jakub Lewandowski.

            Uczestnicy zawodów rozwiązywali dwa testy:

            - test wiedzy - 25 pytań dotyczących zasad i przepisów ruchu drogowego,

            - test skrzyżowań - 10 pytań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

            Nasza drużyna będzie reprezentowała powiat płocki w rywalizacji międzypowiatowej podczas zawodów, które odbędą się w Gostyninie w dniu 11 kwietnia 2024 r.

            Trzymamy kciuki😊

          • Terapia pedagogiczna

          • W trakcie zajęć terapii pedagogicznej poprzez tworzenie lapbooków uczniowie klasy drugiej wyrażali radość z nadchodzącej wiosny. Każdy z nich zamieszczał kolorowe obrazki wiosennych kwiatów, informacje o bocianach, pszczołach oraz budowie kwiatu symbolizując w ten sposób odrodzenie natury i świeżość nadchodzącej pory roku. To nie tylko pozwoliło nam na kreatywne wyrażenie siebie, ale również było inspirującym sposobem na wspólne celebrowanie zmieniającej się wokół nas scenerii. Czekamy na wiosnę...a Wy?

          • Wycieczka do teatru

          • W ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” klasy VI – VIII obejrzały spektakl „Damy i huzary” w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

          • Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

          • Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją pragniemy podkreślić wagę wzajemnego wsparcia i empatii w naszej społeczności. Każdy z nas może doświadczyć trudnych chwil, ale to, co naprawdę się liczy, to nasza gotowość do słuchania, zrozumienia i pomocy sobie nawzajem. Wspólnie możemy stworzyć otoczenie, w którym każdy czuje się doceniony i wspierany, niezależnie od tego, przez co przechodzi. Dlatego dzisiaj zachęcamy wszystkich do refleksji nad swoją rolą jako wsparcia dla innych oraz do działania na rzecz budowania zdrowej i wspierającej społeczności.

            Razem możemy zdziałać wiele więcej niż sami.

            Ważne jest, abyśmy wzajemnie się wspierali. Nie oceniajmy innych, ale starajmy się zrozumieć i pomóc im w trudnych chwilach.

          • „Baśniowy ambaras”

          • „Dzieciaki kochane jeśli chcecie, by baśnie nadal żyły, droga dziewczynko, drogi chłopczyku miły: Czytajcie baśnie, czytajcie i swoją fantazję rozwijajcie”.

            Tymi słowami wróżka Fantazja zachęcała dzieci do czytania. Wszystko odbyło się podczas przedstawienia przygotowanego przez dzieci z koła teatralnego Skrzat pt.: „Baśniowy ambaras”. Zaproszeni goście z przedszkola Tęcza oraz uczniowie klas I – III z zaciekawieniem obejrzeli spektakl i przekonali się na własne oczy, że czytanie może być wspaniałą przygodą.

          • WALENTYNKI

          • Samorząd Uczniowski, jak co roku przygotował dla społeczności szkolnej fantastyczne, kolorowe Walentynki.

            Dziękujemy

          • UWAGA!

          • Bezpłatne numery alarmowe dla dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym są dostępne w Polsce od wielu lat. Dzięki nim młodzi ludzie mogą anonimowo skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w sytuacjach trudności w domu, szkole czy w relacjach rówieśniczych. Oprócz wsparcia dla dzieci i młodzieży, numery alarmowe oferują również pomoc osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy zmagają się z problemami związanymi z dorastającymi dziećmi. Działający w ramach tych numerów/infolinii specjaliści zapewniają pełną dyskrecję i anonimowość.

            To istotne narzędzia wsparcia dla całej społeczności szkolnej.

            - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12

            https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika.../

            - Całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców oraz nauczycieli – 800 080 222

            http://www.liniadzieciom.pl

            - Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - 800 120 002

            http://niebieskalinia.info

            - Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111

            https://116111.pl

            - Kryzysowy telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - 116 123

            http://www.psychologia.edu.pl

            - Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci - 800 100 100

            https://800100100.pl/

            - Linia bezpośredniego wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

            https://centrumwsparcia.pl/

          • Dzień życzliwości w kl. I a i kl. I b

          • Lubię być dla kogoś miły, chcę by wszyscy mnie lubili. Bo życzliwość nie kosztuje, a przyjaciół gwarantuje. Z życzliwością – to jest fakt, bądź na co dzień za pan brat.

            Uczniowie klasy 1a oraz 1b.

            MK; PN

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie
      • (24) 260 60 17
      • Szkolna 2 09-470 Bodzanów Nowe Miszewo Poland