• XVIII FESTIWAL PIOSENKI ROZMAITEJ

• 18 maja 2022 r. w naszej szkole odbył się XVIII Festiwal Piosenki Rozmaitej. W festiwalu wzięli udział uczniowie ze SP im. Janiny Jóźwiak w Cieślach, SP im. I. F. Grabowskiego w Bodzanowie, SP im. K.K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie, SP im. Obrońców Ojczyzny w Nowym Miszewie i SP im. W. H. Gawareckiego w Małej Wsi.

I miejsce w kategorii klas 1-3 zajęła Nikola Brzezińska - Wyszogród, II miejsce - Anna Kurczewska - Nowe Miszewo, III miejsce - Zuzanna Krysiak - Mała Wieś.

W kategorii klas 4-6 - I miejsce zajęła Antonina Zielińska - Wyszogród, II miejsce Marianna Błaszczyk - Nowe Miszewo. W kategorii klas 7-8 - I miejsce zajął Adam Kwiatkowski - Bodzanów, II miejsce - Nikola Garlej - Cieśle, III miejsce - Emilia Bogdan - Wyszogród. Wyróżnienia - Agata Grabowska - Nowe Miszewo oraz Oliwia Kacprzycka - Cieśle.

Bardzo dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali dzieci do występu - p. Marcinowi Jędrzejewskiemu ze SP w Bodzanowie, p. Arkadiuszowi Wiśniewskiemu ze SP w Cieślach, p. Piotrowi Jędraszczakowi ze SP w Małej Wsi, p. Beacie Krzemińskiej ze SP z Wyszogrodu, p. Piotrowi Jakubowskiemu ze SP w Cieślach oraz p. Mariuszowi Zielińskiemu ze SP w Nowym Miszewie.

• Spotkanie profilaktyczne

• W ramach profilaktyki organizowanej przez naszą szkołę w dniu dzisiejszym podzieleni na dwie grupy uczniowie klas VI, VIIa, VIIb, VIIIa i VIIIa uczestniczyli w spotkaniu z asp. Krystyną Kowalską z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Tematem pogadanki profilaktycznej była odpowiedzialność prawna osób nieletnich oraz konsekwencje wynikające z łamania prawa przez młode osoby. Poruszana była również tematyka dotycząca cyberprzemocy, cyberzagrożeń oraz demoralizacji. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa oraz kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną. Podczas spotkania poruszone zostały tematy najczęstszych problemów, jakie zdarzają się wśród młodzieży. Omówiona została kwestia przemocy, odurzania się środkami psychoaktywnymi, kradzieży, palenia papierosów w różnych miejscach, bezpieczeństwa w sieci, wagarów, spożywania alkoholu. Pogadanka miała charakter aktywny, uczniowie w trakcie spotkania mieli okazję zadawać pytania.

Prowadząca spotkanie uświadomiła uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy, a na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.

• WYCIECZKA DO WARSZAWY

• 10 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy - pięknej stolicy Polski. Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej pn. "Poznaj Polskę". Zwiedzaliśmy wspaniały Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zachwycaliśmy się pięknem przyrody i cudownymi kwiatami. Odwiedziliśmy także Łazienki Królewskie i Amfiteatr. Pogoda była wymarzona, więc dzień minął nam niesamowicie szybko.

• Konkurs ,,Pięknie być człowiekiem’’

• Eliminacje Rejonowe XLIII Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży

7 maja 2022 r. o godz. 900  w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku odbyły się Eliminacje Rejonowe XLIII  Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży ,,Pięknie być człowiekiem’’. Konkurs poświęcony był twórczości Władysława Broniewskiego. W kategorii grupy wiekowej  uczniów klas VII – VIII Szkołę Podstawową w Nowym Miszewie reprezentowały uczennice klasy VII b Maja Łukasiewicz i Weronika Fabisiak. Dziewczęta zaprezentowały wiersze pt. ,,Najbliższa ojczyzna’’ oraz  ,,Anka’’. Recytowały również fragmenty prozy z pamiętnika ,,Z lat minionych’’. W wyniku rozgrywek, spośród 17 recytatorów, wyłoniono  trzech zwycięzców. Wyróżnienie otrzymała Weronika Fabisiak. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

• KONKURS MITOLOGICZNY

• 29 kwietnia został rozstrzygnięty Szkolny konkurs historyczno-plastyczny pod hasłem: ,,Z mitologią za pan brat’’ przeznaczony dla klas piątych. Nagrody uroczyście wręczyła Pani dyrektor Jadwiga Terebińska wraz z organizatorami Panią Jolantą Łagodzińską i Panią Iwoną Cios.

W konkursie historycznym „Z mitologią za pan brat” zostali nagrodzeni:

1. Michalina Lisiecka - I miejsce

2. Igor Walczak - II miejsce

3. Michał Dybiec - III miejsce

4. Gabriel Staniszewski – III miejsce

5. Kacper Gumiński - wyróżnienie

W konkursie plastycznym „Z mitologią za pan brat” nagrody otrzymali:

1. Michalina Lisiecka - I miejsce

2. Piotr Karczmarczyk - wyróżnienie