• REKRUTACJA DO KLAS I W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

• Szanowni Państwo,
            dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie informuje, że w okresie od 1 marca 2023 r. do 31 marca 2023 r. będzie prowadzone postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2023/2024 do klasy I Szkoły Podstawowej im. Obrońców Ojczyzny w Nowym Miszewie.

Rodzice dzieci zamieszkujących w obwodzie szkoły składają kartę zgłoszenia dziecka do klasy I, natomiast rodzice dzieci spoza obwodu szkoły przygotowują wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I. Druki kart zgłoszenia będą przekazane rodzicom naszych wychowanków (obecnym grupom 6 – latków) w dniu 1 marca 2023 r. przez wychowawców grup.

Druk karty zgłoszenia dziecka do klasy I oraz druk wniosku o przyjęcie dziecka do klasy I będą dostępne w sekretariacie Zespołu Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie, ul. Szkolna 2 lub do pobrania poniżej:

karta zgloszenia do klasy I

wniosek o przyjecie dziecka do klasy I

potwierdzenie woli zapisu dziecka do klasy I

Prosimy o składanie wypełnionej dokumentacji w sekretariacie Zespołu Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie, ul. Szkolna 2, w terminie wskazanym w poniższym harmonogramie rekrutacji.

Harmonogram rekrutacji:

1. Od 1 marca 2023 r. do 31 marca 2023 r. - złożenie karty zgłoszenia dziecka do klasy I lub wniosku o przyjęcie dziecka do klasy I.

2. Do 7 kwietnia 2023 r. - weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie dziecka do klasy I.

3. 17 kwietnia 2023 r. - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

4. Od 24 kwietnia 2023 r. do 26 kwietnia 2023 r. - potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia (dotyczy tylko rodziców składających wniosek).

5. 28 kwietnia 2023 r. - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

• BEZPIECZNE FERIE

• Życzymy wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom wspaniałych, beztroskich, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim półroczu.

• Wycieczka klas piątych do Płocka

• 10 lutego 2023 r. uczniowie klas piątych byli w kinie Helios, obejrzeli film "Asterix i Obelix: Imperium smoka". Następnie spędzili bardzo aktywnie czas w Parku Trampolin.

• I SZKOLNY TURNIEJ RUMMIKUB

• Za nami I Szkolny Turniej Rummikub. W dzisiejszych zawodach udział wzięli uczniowie klas 1-3. Mechanizm gry jest prosty, ale niezwykle ciekawy: mając do dyspozycji kostki z kolorowymi liczbami, należy naprzemiennie z innymi graczami porządkować je w seriach lub grupach. Brzmi prosto, ale otwiera szereg możliwości kombinowania i sprytnych manipulacji. Coś w sam raz dla ścisłych umysłów! Zwycięzcą zostaje gracz, który pierwszy pozbędzie się wszystkich płytek ze swojej tabliczki. Gra Rummikub wspiera rozwój logicznego myślenia, naukę liczenia oraz rozwija spostrzegawczość, a to jest wspaniałą okazją do gimnastyki mózgu.

Jako pierwszy wszystkie kostki wyłożył Tomek z II klasy.

Gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w turnieju.

• BAL KARNAWAŁOWY KLASA V-VIII

• 10 lutego 2023 r. odbył się Bal Karnawałowy. Uczniowie bawili się fantastycznie. Królową balu została Anna Szypszak, a królem Kacper Gumiński.

Bardzo dziękujemy za zorganizowanie wspaniałej zabawy.

• Lekcja biblioteczna dla klasy II

• 10 lutego 2023 r. klasa 2 wzięła udział w lekcji bibliotecznej poprowadzonej przez panią Grażynę Tomasik. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem biblioteki szkolnej, omówiły zasady wypożyczania książek i zachowania w bibliotece. Na koniec rozwiązywały zagadki, układały puzzle i nauczyły się korzystać ze słownika.

• WALENTYNKI

• Jak co roku, w naszej szkole świętowaliśmy Walentynki. Była poczta walentynkowa i okolicznościowe zdjęcia.

• W "Starym Kinie"

• 8 lutego 2023 r. koło tearalne "Skrzat" brało udział w projekcji filmu w "Starym Kinie". Uczniowie kupili bilety oraz popcorn, zajęli miejsca w mini sali kinowej. Kiedy na ekranie pojawił się film "Futrzaki ruszają na ratunek" zapadła cisza. Po seansie uczniowie dzielili się wrażeniami.