• Warsztaty teatralne

• 29 maja 2023 r. gościem specjalnym w naszej szkole był pan Mariusz Pogonowski - wieloletni aktor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku oraz prezes Stowarzyszenia Teatru Per Se w Płocku. Aktor poprowadził warsztaty teatralne pt. ,,Aktorstwo – czym jest?’’ dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Podczas dwugodzinnych zajęć każda grupa aktywnie poznawała tajniki zawodu aktora. Uczniowie wcielali się w różne role, odgrywali scenki tematyczne w parach, improwizowali, rozwijając swoją wyobraźnię i kreatywność. Pod okiem fachowych instrukcji aktora dzieci i młodzież pracowały nad dykcją, impostacją, interpretacją, analizą tekstu i ruchem scenicznym. Warsztaty wywołały wiele entuzjazmu i niezapomnianych wrażeń wśród uczestników.

• XXI Liga Przedmiotowa w Radzanowie

• W dniu 16 maja nasi uczniowie wzięli udział w XXI Lidze Przedmiotowej w Radzanowie. Startowali w kilku kategoriach: test wiedzy ogólnej dla klasy 2, matematyka i język polski dla klasy 4, język angielskidla klas 5 i 6. Zmagania trwały cały dień. Uczestniczyli w nich uczniowie z kilku pobliskich miejscowości.

Nasze dzieci zdobyły kilka czołowych miejsc. Szymon Zieliński z kl. 4 wywalczył drugie miejsce w konkursie matematycznym. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie klasy 2. Magdalena Brzezińska zdobyła drugie, a Tomasz Cygański czwarte miejsce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

• "W małym ciele wielki duch"

• 12  maja 2023 r. w naszej szkole p. dyrektor Jadwiga Terebińska uroczyście otworzyła  XVIII Powiatowy Turniej Sportowy „W Małym Ciele Wielki Duch” pod hasłem „W Małym Ciele Wielki Duch, Ćwiczysz z Nami Jesteś Zuch”.

Nie zabrakło zaproszonych gości. Obecny był Wójt Gminy Bodzanów p. Jerzy Staniszewski.

Turniej jak zwykle przygotowała p. Małgorzata Martynowska, a sędzią głównym był p. Marek Golat.

W tym roku udział wzięły cztery szkoły: Bodzanów, Cieśle, Święcieniec i Nowe Miszewo.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce SP Cieśle

II miejsce SP Święcieniec

III miejsce SP Bodzanów

IV miejsce SP Nowe Miszewo

Uczniowie rywalizowali na torach przeszkód aktywnie wspierani przez swoje drużyny dopingujące uzbrojone w transparenty, maskotki i hasła, a także trenerów. W przerwach między konkurencjami było słuchać muzykę przy której dzieci doskonale się bawiły. Najlepiej dopingującą drużyną według zaproszonych gości okazali się mali kibice ze Święcieńca.

Po zakończonych zmaganiach zawodnicy otrzymali słodki poczęstunek i napoje.

Każda drużyna otrzymała nagrody i puchary, które wręczał p. Wójt Jerzy Staniszewski, Dyrektor szkoły p. Jadwiga Terebińska i p. Marzena Wróbel Pietrzak

Turniej nie odbyłby się gdyby nie ogromne wsparcie Stowarzyszenia KUTURY FIZYCZNEJ KLUB SPORTOWY SPARTA MISZEWO

Do zobaczenia za rok!

• XVIII Festiwal Piosenki Rozmaitej

• Za nami XVIII Festiwal Piosenki Rozmaitej przygotowany w tym roku przez  p. Marzenę Łukaszewską. W Festiwalu wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych w Bodzanowie, Nowym Miszewie, Święcieńcu, Iłowie, Podgórzu, Malej Wsi i Cieślach. Celem konkursu było umuzykalnianie dzieci i młodzieży, a także wspólna integracja, muzykowanie i wymiana doświadczeń muzycznych. Uczestnicy wystąpili w dwóch kategoriach: soliści i zespoły wokalne.

Naszą szkołę reprezentowały Agata Grabowska miejsce I, Iga Jagiełło i Anna Kurczewska wyróżnienie; Chór Niesforne nutki - II miejsce.

Dziękujemy i gratulujemy!

• Wiwat Maj, Wiwat Trzeci Maj!

• Społeczność szkolna przygotowała wzruszający montaż słowno-muzyczny upamiętniający wydarzenia z 3 maja 1791 roku.

scenariusz: p. Iwona Cios

muzyka: p. Marzena Łukaszewska