• Wycieczka klas IV, V a, V b do Mandorii

• 23 marca uczniowie naszej szkoły wybrali się do parku rozrywki – Mandoria w Rzgowie.

Mandoria to największym całorocznym park rozrywki w Polsce. Znaleźliśmy tam ponad 20 atrakcji pod dachem, w tym roller-coastery, karuzele, zjeżdżalnie na 6 torów, łódki na wodzie, labirynty. W „Mieście Przygód” atrakcje są naturalną częścią całego miejsca, czyli miasta ze swoją historią i stylem. To tutaj renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, a XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki, dzięki czemu poczuliśmy się, jakbyśmy przenieśli się w czasie. W „Mieście Przygód” wszyscy bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Dali się porwać przygodzie, korzystając z mnóstwa atrakcji. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem.

• Wycieczka klas I-III do Włocławka

• 21.03.2023 r. uczniowie klas I – III wraz ze swoimi wychowawczyniami pojechali do Sali Zabaw „Rio” we Włocławku. Spędzili czas na aktywnych zabawach ruchowych. Dzieci z wielką chęcią znajdowały sobie różne zajęcia. Wspólna zabawa dostarczyła wiele radości, była wspaniałą okazją do integracji.

• XVII Święto Liczby PI

• Z okazji XVII Święta Liczby PI, obchodzonego 14 marca, w naszej szkole odbył się Konkurs Matematyczny pt. "Liczba PI". Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastyczno-technicznej przedstawiającej liczbę PI w 3D.

Nasi uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością i  kreatywnością!

Jury spośród 25 prac konkursowych wyłoniło zwycięzców oraz przyznało wyróżnienia:

I miejsce: Maja Kulińska kl. IV

II miejsce: Olga Bolczak kl. V b

III miejsce: Amelia Krawczyk kl. VIII

Wyróżnienia: Antonina Cegiełka kl. IV

Szymon Pietrzak kl. V a

Julia Zygmuntowicz kl. V a

Antonina Adamczyk kl.V b

Szymon Smolarek kl. V b

Szymon Jakubowski kl. V b

Gabriela Pachelska kl. V b

Magdalena Oziemkowska kl. VI a

Radosław Marcinkowski kl. VI b

Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki i ołówki z liczbą PI.

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy za rok na kolejne spotkanie z liczbą PI!

Organizatorzy: I. Jóźwiak, M. Wróbel-Pietrzak

• MŁODE GŁOWY

• Przedstawiamy plakat, który przesłaliśmy na konkurs „Młode Głowy”. Pozowanie do zdjęć nie jest wcale takie łatwe, ale modele poradzili sobie z tym doskonale. Trochę rozluźnienia, uśmiechów i wszyscy jesteśmy zadowoleni z końcowego efektu. Mamy nadzieję, że plakatem zachwycimy również p. Martynę Wojciechowską licząc na to, że odwiedzi naszą placówkę.

KK; MM

• KONKURS BIBLIJNY

• 9 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Podgórzu odbył się konkurs biblijny z Ewangelii według św. Łukasza, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy Filipowi Wiśniewskiemu, który zajął I miejsce w konkursie dekanalnym i tym samym zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu, którym jest konkurs diecezjalny oraz Adamowi Zygmuntowiczowi za zajęcie III miejsca.

• Wycieczka do Płocka

• 6 marca 2023 r. uczniowie klas IV, VIa, VIb i VII, z okazji Dnia Kobiet byli w Płocku. Obejrzeli film Asteriks I Obelisk: Imperium Smoka, następnie bardzo aktywnie spędzili czas w Parku Trampolin, a na koniec odwiedzili McDonald's.