• 31. Finał WOŚP

• 29 stycznia nasza szkoła włączyła się w 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Imprezę rozpoczął występ dzieci ze szkolnego koła teatralnego „Skrzat”. Spektakl pt. „Zmartwienie śnieżynek” przypomniał widzom atmosferę świąt. Aktorzy wykazali się pełną swobody recytacją, talentem wokalnym i tanecznym, a przede wszystkim wdziękiem na scenie. Olbrzymim zainteresowaniem wśród gości cieszyła się loteria fantowa. Chętnie korzystano z usług fryzjerskich i kosmetycznych. Amatorzy słodkości mogli nabyć pyszną watę cukrową. Osoby pragnące urozmaicenia własnego wizerunku poddawały się metamorfozie twarzy, na której pojawiały się wyszukane ozdoby i kolorowe szlaczki. Ciekawą propozycją dla sympatyków niebanalnego wystroju ścian były urokliwe obrazki, które można było nabyć na jednym ze stoisk. Dobrym pomysłem na uwiecznienie swojego pobytu na imprezie okazało się zrobienie sobie zdjęcia w fotobudce. Zgodnie ze zwyczajem można było wykazać się hojnością, licytując przedmioty i vouchery przekazane specjalnie na tę okazję przez ofiarnych sponsorów. Imprezę zakończył pełen energii i wokalnej magii koncert kolęd zespołu „Uratowani”.

Od rana wytrwali wolontariusze z naszej szkoły kwestowali do puszek, spacerując ulicami Miszewa.

Cały dochód z imprezy przekazany został na konto WOŚP.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego szkolnego orkiestrowego finału oraz tym, którzy swoją obecnością wsparli finansowo i moralnie ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Cały dochód z imprezy przekazany został na konto WOŚP.

❤️Zebraliśmy 8467,14 zł ♥️ to piękny wynik  ♥️ jesteśmy bardzo dumni ♥️ dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie ❤️

• "Świąteczna paczka" - akcja charytatywna

• "W zwykłym życiu prawie nie zdajemy sobie sprawy, że otrzymujemy znacznie więcej niż dajemy i że tylko dzięki wdzięczności życie staje się bogate." D. Bonhoeffer

Okres świąteczny to magiczny czas, kiedy w sercach ludzi budzi się nadzieja, dobroć, chęć niesienia pomocy. W grudniu 2022 r. uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Nowym Miszewie włączyli się w organizację akcji charytatywnej. Świąteczna paczka, której celem było wsparcie najbardziej potrzebujących rodzin. Nawiązano również współpracę z fundacją Teen Challange Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział Płock, która dostarczyła m.in firmowe obuwie dla dzieci, środki czystości, słodycze. Dzięki zorganizowaniu i ogromnemu wsparciu wszystkich darczyńców udało się wywołać uśmiech na twarzach wielu rodzin.

W ich imieniu chcieliśmy wszystkim serdecznie podziękować za okazane serce i wspaniałe dary. Szczególne podziękowania należą się panu prezesowi Leszkowi Kopczyńskiemu oraz panu Jakubowi Atleńskiemu - przedstawicielowi wyżej wymienionej fundacji, który nawiązał współpracę z naszą szkołą.

Mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda się również zorganizować takie wspaniałe akcje charytatywne.