•

Teatr w życiu dziecka jest bardzo ważny. Od najmłodszych lat kształtuje jego wyobraźnię oraz dostarcza wiedzy i umiejętności potrzebnych w życiu. Zajęcia teatralne pomagają nieśmiałym wyjść do innych, nadpobudliwym opanować emocje. Zajęcia edukują, ale przede wszystkim bawią.

Podczas zajęć uczniowie ćwiczą ruch sceniczny, emisję głosu, układy taneczne. Dzieci nie tylko przygotowują swoje role, ale biorą aktywny udział w tworzeniu scenografii oraz kostiumów. Dzięki przedstawieniom teatralnym, próbom dzieci uczą się samokontroli, odpowiedzialności za kolegę, koleżankę, szeroko pojętej pracy zespołowej. Teatr uwrażliwia oraz wzbogaca poczucie estetyki. Zajęcia koła teatralnego to również jedna z form spędzania wolnego czasu oraz źródło przeżyć.

Kółko teatralne „Skrzat” przeznaczone jest dla uczniów klas 1-3 naszej szkoły. Swoją działalność prowadzi od wielu lat. W tym czasie zdołało już wykształcić wielu świadomych i wrażliwych odbiorców sztuki. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci do udziału w naszych zajęciach.

Opiekunki koła teatralnego „Skrzat”