• ŚWIĄTECZNE JASEŁKA "NIE BYŁO MIEJSCA DLA CIEBIE".

• Ostatnie dni przed Świętami niosły ze sobą w naszej szkole wyjątkową atmosferę, a to za sprawą wzruszających jasełek, które przygotowali ósmoklasiści. Scenariusz, który stworzyli we współpracy z ks. Piotrem Gadomskim i zaangażowaniem wychowawczyni p. Elżbiety Golatowskiej, przeniósł społeczność szkolną w magiczny świat Bożego Narodzenia. Uczniowie, z zaangażowaniem i kreatywnością, przedstawili dwie różne rodziny, w których świąteczne wydarzenia przyjęły zupełnie odmienny obrót. Jedna z rodzin, zabiegana i pochłonięta codziennymi sprawami, nie była gotowa na przyjęcie znanej postaci ze świata YouTube. W drugiej rodzinie, przeciwnie – serca były otwarte, a gość został przyjęty z radością i serdecznością. Przesłanie było klarowne: W CZASIE ŚWIĄT, KAŻDY ZASŁUGUJE NA CIEPŁE PRZYJĘCIE I BLISKOŚĆ DRUGIEGO CZŁOWIEKA.

Gościem przedstawienia był również wójt Gminy Bodzanów p. Jerzy Staniszewski, który złożył serdeczne życzenia całej społeczności szkolnej. Jego obecność i ciepłe słowa wprowadziły dodatkową nutę uroczystości, podkreślając jedność i wspólnotę, której święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszym symbolem.

Po jasełkach odbyło się wspólne kolędowanie a to nie tylko wydarzenie artystyczne, ale również okazja do zacieśniania więzi społecznych i dzielenia się radością Świąt.

Życzymy Wszystkim ciepłych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

KK

• Wigilia w kl. VIII

• 21 grudnia 2023 r. w klasie 8 odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Był opłatek, życzenia. Mogliśmy spróbować pysznych dań, które przygotowaliśmy sami. Śpiewaliśmy kolędy, a na koniec odwiedził nas św. Mikołaj.

Wesołych Świąt!

• "Słowa pięknie zapisane"

• „Sukces naszych recytatorek”

15 grudnia trzy uczennice naszej szkoły wzięły udział w powiatowym konkursie recytatorskim „Słowa pięknie zapisane”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. abp. A. J. Nowowiejskiego w Słupnie. Podczas spotkania dwadzieścioro recytatorów z kilku szkół prezentowało twórczość Wisławy Szymborskiej – patronki roku 2023. Występ naszych uczennic został oceniony wysoko – Marianna Błaszczyk (klasa 7a) zajęła II miejsce, a Gabriela Pachelska (klasa 6b) zdobyła wyróżnienie.

Ewa Szumacher

• REKOLEKCJE

• Rekolekcje to są takie lekcje, na których Duży i Mały staje się bardziej doskonały.

Rekolekcje w Naszej szkole prowadził ks. Bogdan Kołodziejski we współpracy z ks. proboszczem Piotrem Gadomskim.

• Konkurs "Kartka bożonarodzeniowa"

• Do konkursu "Kartka bożonarodzeniowa" wpłynęła bardzo duża liczba kartek świątecznych.

Każda z nich jest inna, kolorowa, wyjątkowa. Tworząc te małe dzieła sztuki, wykazaliście się niezwykłą inwencją twórczą. Jury miało nie lada wyzwanie, po długich naradach wybrano zwycięskie prace.

I miejsce: Brajan Kiedrowski ,

Szkoła Podstawowa im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie.

I miejsce: Maja Boszko ,

II miejsce: Marcelina Nowacka,

II miejsce: Jakub Damaziak,

Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ojczyzny w Nowym Miszewie.

III miejsce: Kacper Krawczyk,

III miejsce: Kaja Bombała,

Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ojczyzny w Nowym Miszewie.

III miejsce : Nadia Kowalczyk,

Szkoła Podstawowa im. kpr. Feliksa Ignacego Grabowskiego w Bodzanowie.

Chcielibyśmy pogratulować wszystkim zwycięzcom i podziękować wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w naszym konkursie.

P. Nowacka

• Warsztaty dotyczące cyberprzemocy.

• 13 grudnia 2023 r. mieliśmy okazję gościć ekspertów z NASK, którzy podzielili się z uczniami swoim niezwykłym doświadczeniem w dziedzinie cyberprzemocy. To były nie tylko lekcje o bezpieczeństwie online, ale także wyjątkowa okazja do zdobycia przez dzieci praktycznych umiejętności, które pomogą im korzystać z nowoczesnych technologii w sposób świadomy i odpowiedzialny.

Dziękujemy specjalistom z NASK https://www.facebook.com/NASKpl za inspirujące lekcje, które miały na celu wyposażenie uczniów w narzędzia umożliwiające skuteczną ochronę przed zagrożeniami wynikającymi z korzystania z Internetu.

NASK jest państwowym instytutem badawczym, którego misją jest poszukiwanie i wdrażanie rozwiązań, służących rozwojowi sieci teleinformatycznych w Polsce oraz poprawie ich efektywności i bezpieczeństwa. Instytut prowadzi badania naukowe, prace rozwojowe, a także działalność operacyjną na rzecz bezpieczeństwa polskiej cywilnej cyberprzestrzeni. Ważnym elementem działalności NASK jest też edukacja użytkowników oraz promowanie koncepcji społeczeństwa informacyjnego, głównie w celu ochrony dzieci i młodzieży przed zagrożeniami, związanymi z użytkowaniem nowych technologii.

• Warsztaty świąteczne w Sikorzu.

• Dzielimy się z Wami, wspaniałymi chwilami spędzonymi podczas warsztatów mikołajkowych zorganizowanych w LEONIANUM w Sikorzu dla uczniów z klasy II i III. Dzieci pełne entuzjazmu i kreatywności wzięły udział w tworzeniu uroczych mikołajów z użyciem pędzli malarskich.

Warsztaty przyniosły wiele radości i wzmocniły kreatywność naszych uczniów.

Dziękujemy.

• Pomagamy zwierzętom!

• Uczniowie klasy 3 wraz z wychowawcą p. Dorotą Tumalską zorganizowali zbiórkę darów dla zwierząt ze schroniska w Płocku. Ta spontaniczna klasowa akcja wypadła znakomicie. W zbiórkę zaangażowali się też koledzy z innych klas. Karma, kocyki na pewno pomogą zwierzętom przetrwać zimę.

• Świąteczna zbiórka żywności

• 9 grudnia 2023 r. wolontariusze naszej szkoły brali udział w świątecznej zbiórce żywności na rzecz osób potrzebujących.
            Bardzo dziękujemy za poświęcony czas!