• POCZTA WALENTYNKOWA

• Samorząd Uczniowski zachęca do wzięcia udziału w akcji: POCZTA WALENTYNKOWA.

Wrzuć walentynkę do skrzynki 12-13.02.2024 r.

NIE ZAPOMNIJ O ADRESACIE.

Miłej zabawy.

Magdalena Kasprzycka, Marta Markiewicz

• 32. Finał WOŚP

•

28 stycznia 2024 r. już po raz trzynasty, graliśmy z WOŚP. W tym roku, z uwagi na przypadające w dniu Finału WOŚP ferie zimowe, nasze działania rozpoczęliśmy wcześniej. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali loterię fantową KAŻDY LOS WYGRYWA, która odbyła się podczas BALU KARNAWAŁOWEGO, a w dniu Orkiestry kwestowali Wolontariusze z klasy ósmej: Julia, Maja i Piotr.

Udało nam się zebrać 2869,03 zł.

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, to dzięki Wam, nie patrzącym obojętnie na potrzeby innych, dzięki Waszej życzliwości i wsparciu oraz wielkim sercom znów udowodniliśmy, że chcemy i umiemy pomagać.

Dziękujemy.

A teraz kilka słów dla przypomnienia:

32. Finał WOŚP odbył się 28 stycznia 2024 roku. Mottem akcji było: Tu wszystko gra OK!.
            Cel 32. Finału WOŚP to: Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do  diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Fundacja planuje kupić urządzania dla:

- diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne,

- diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry,

- diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy,

- rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc,

- torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.

W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń. Ostatnią zbiórkę - w styczniu 2023 roku - dedykowano walce z sepsą. Dzięki zaangażowaniu Sztabów i sympatyków udało się zebrać 243 259 387,25 PLN.

• Drodzy uczniowie!

Niech każdy dzień ferii będzie pełen uśmiechu i radosnych chwil.

Życzymy dużo zabawy na świeżym powietrzu, na nartach, sankach i zabaw w śniegu, bo to ważne aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Niech ferie przyniosą Wam wiele fascynujących doświadczeń, odkryć i nowych miejsc. Znajdujcie czas na rozwijanie swoich zainteresowań, malowanie, czytanie, lub dowolną inną pasję Jeśli planujecie podróż, życzymy bezpiecznych i radosnych chwil podczas wspólnego spędzania czasu.

Niech ferie stanowią czas zasłużonego odpoczynku, relaksu i regeneracji energii przed powrotem do szkoły:)

Ferie...... czas start....

• II Festiwal Kolęd i Pastorałek

• 12 stycznia w Szkole Podstawowej w Bodzanowie odbył się II Festiwal Kolęd i Pastorałek. W rywalizacji, która przebiegała w trzech kategoriach – solista klas 4-6, solista klas 7-8 oraz zespół wokalny, wzięli udział wokaliści ze Szkoły Podstawowej w Liszynie, Szkoły Podstawowej w Święcieńcu, Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie, Szkoły Podstawowej w Czerwińsku, Szkoły Podstawowej w Nowym Miszewie oraz ze Szkoły Podstawowej w Bodzanowie. Wszystkie występy zachwyciły jurorów i wybór najlepszych był bardzo trudny.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom talenu!

• Bal karnawałowy

• W blasku barwnych przebrań uczniów klas 1a, 1b i 2b, tuż przed zasłużonymi feriami, odbył się magiczny bal karnawałowy. Atmosfera pełna była radości, śmiechu i tańców, a aparaty błyskały, uchwycając te wyjątkowe chwile beztroskiej zabawy. Popatrzcie jak niepowtarzalne stroje dodawały wydarzeniu kolorów i energii, czyniąc z balu niezapomniane wydarzenie, które wszyscy uczestnicy zapamiętają na długo.

• Występ koła tanecznego

• Dnia 10 stycznia uczniowie z koła tanecznego pod kierunkiem p. Doroty Tumalskiej przygotowały występ dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Dwa przygotowane układy taneczne zachwyciły i porwały do tańca przedszkolaków. Może w przyszłym roku zasilą oni szeregi tancerzy. Zapraszamy!

• ŚWIĄTECZNE JASEŁKA "NIE BYŁO MIEJSCA DLA CIEBIE".

• Ostatnie dni przed Świętami niosły ze sobą w naszej szkole wyjątkową atmosferę, a to za sprawą wzruszających jasełek, które przygotowali ósmoklasiści. Scenariusz, który stworzyli we współpracy z ks. Piotrem Gadomskim i zaangażowaniem wychowawczyni p. Elżbiety Golatowskiej, przeniósł społeczność szkolną w magiczny świat Bożego Narodzenia. Uczniowie, z zaangażowaniem i kreatywnością, przedstawili dwie różne rodziny, w których świąteczne wydarzenia przyjęły zupełnie odmienny obrót. Jedna z rodzin, zabiegana i pochłonięta codziennymi sprawami, nie była gotowa na przyjęcie znanej postaci ze świata YouTube. W drugiej rodzinie, przeciwnie – serca były otwarte, a gość został przyjęty z radością i serdecznością. Przesłanie było klarowne: W CZASIE ŚWIĄT, KAŻDY ZASŁUGUJE NA CIEPŁE PRZYJĘCIE I BLISKOŚĆ DRUGIEGO CZŁOWIEKA.

Gościem przedstawienia był również wójt Gminy Bodzanów p. Jerzy Staniszewski, który złożył serdeczne życzenia całej społeczności szkolnej. Jego obecność i ciepłe słowa wprowadziły dodatkową nutę uroczystości, podkreślając jedność i wspólnotę, której święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszym symbolem.

Po jasełkach odbyło się wspólne kolędowanie a to nie tylko wydarzenie artystyczne, ale również okazja do zacieśniania więzi społecznych i dzielenia się radością Świąt.

Życzymy Wszystkim ciepłych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

KK