Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie
WYCIECZKA WIELICZKA - KRAKÓW
- 51
KONKURS MITOLOGICZNY
29 kwietnia został rozstrzygnięty Szkolny konkurs historyczno-plastyczny pod hasłem: ,,Z mitologią za pan brat’’ przeznaczony dla klas piątych. Nagrody uroczyście wręczyła Pani dyrektor Jadwiga Terebińska wraz z organizatorami Panią Jolantą Łagodzińską i Panią Iwoną Cios.
W konkursie historycznym „Z mitologią za pan brat” zostali nagrodzeni:
1. Michalina Lisiecka - I miejsce
2. Igor Walczak - II miejsce
3. Michał Dybiec - III miejsce
4. Gabriel Staniszewski – III miejsce
5. Kacper Gumiński - wyróżnienie
W konkursie plastycznym „Z mitologią za pan brat” nagrody otrzymali:
1. Michalina Lisiecka - I miejsce
2. Piotr Karczmarczyk - wyróżnienie
3. Kacper Gumiński - wyróżnienie
Gratulujemy!
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie piękną recytacją i śpiewem przywołali historię tego wydarzenia, przypominając jednocześnie, że była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po Stanach Zjednoczonych) ustawa zasadnicza, która regulowała podstawowe problemy społeczno-polityczne, prawa i obowiązki mieszkańców państwa oraz zasady organizacji i władz.
15
REKRUTACJA DO KLASY I
Komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie informuje, że w wyniku prowadzonego postępowania rekrutacyjnego, wszyscy wcześniej zakwalifikowani kandydaci zostali przyjęci do klasy I Szkoły Podstawowej im. Obrońców Ojczyzny w Nowym Miszewie w Zespole Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie na rok szkolny 2022/23.
Wycieczka do Torunia.
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej pt: "Poznaj Polskę". Dzieci z klas I, II I III wyruszyły do Torunia, który zaraz za Płockiem jest jednym z najpiękniejszych nadwiślańskich miast. Historia Torunia nierozerwalnie związana jest z postacią Mikołaja Kopernika, który urodził się właśnie w tym mieście. Dlatego też w programie wycieczki nie mogło zabraknąć miejsc związanych z postacią tego słynnego astronoma – uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcia pod domem i pomnikiem Kopernika, mogli także podziwiać toruńskie kamieniczki na starówce. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o historii miasta a uczniowie z zainteresowaniem oglądali charakterystyczne dla Torunia miejsca – Krzywą Wieżę, Pomnik Flisaka i Osiołka, średniowieczne Mury Obronne a także Starówkę. Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. W Młynie powitało nas Wahadło Foucaulta umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi. W Centrum uczniowie poznawali interaktywne wystawy a także mogli przeprowadzić ciekawe eksperymenty. Oglądaliśmy cztery wystawy stałe: „O obrotach”- o kole i ruchu obrotowym, „Rzekę”- nawiązującą do przepływającej przez Toruń Wisły, „przez Życie”- to kreatywne zabawy rozwijające umiejętności logicznego myślenia, „Idee”-podzielone na strefę komunikacji, sztuki i piękna, życia oraz konstruktora.
Powrót z Torunia minął nam bardzo szybko, bezpiecznie i w komfortowych warunkach dzięki przewoźnikowi Eko Bus. Za co serdecznie dziękujemy
To był aktywnie spędzony dzień.
57
NIE HEJTUJĘ, REAGUJĘ
Uczniowie z klasa 8 a nakręcili film pt. "Szkolna trauma", w którym poruszyli temat hejtu.
Gratulujemy kreatywności!
Wycieczka do Płocka
21 kwietnia 2022 r. uczniowie kl. IV - V byli w Muzeum Mazowieckim i w kinie Przedwiośnie na filmie "Fantastyczne zwierzęta''.
21
DIECEZJALNY KONKURS BIBLIJNY
22 kwietnia 2022 r. odbył się finał XXVIII DIECEZLNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO "Ewangelia wg św. Mateusza" w Parafii Rzymsko-Katolickiej pw św Apostołów Piotra i Pawła w Radzyminie,w którym wziął udział uczeń naszej szkoły - Kamil Kawulski z kl. VIII a jako finalista etapu dekanalnego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
2
DZIEŃ ZIEMI
Co roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, znany także jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. Inicjatywę zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. Celem Dnia Ziemi jest promowanie postaw ekologicznych oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat zagrożeń, jakie dotykają naszą planetę. W tym roku święto odbywa się pod hasłem "Inwestujmy w naszą planetę".
W naszej szkole także promujemy zachowania proekologiczne. Dzieci klas I, II oraz III z okazji Dnia Ziemi wykonały plakaty. Uczniowie klas starszych pod opieką p. Katarzyny Rosiak przygotowały ulotki o tematyce ekologicznej. koło teatralne "Skrzat" zaprasiło całą społeczność uczniowską na ekologiczne przedstawienie.
1513
KONKURS CZYTELNICZY
6 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy III wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym "Kraina Książek - Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Małej Wsi. Zadaniem dzieci było w pierwszej kolejności przeczytanie lektury, a następnie zaprezentowanie cech misia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu w różnych formach aktywności. Dzieci wykazały się świetną znajomością treści książki i umiejętnością zespołowej współpracy zajmując II miejsce. Gratulujemy zwycięzcom! Aleksandrze Markiewicz, Antoninie Cegiełce i Adamowi Stasiakowi.
Informacja o kandydatach zakwalifikowanych do klasy I
Szanowni Rodzice
Informujemy, że w dniu 06.04.2022 r. komisja rekrutacyjna dokonała weryfikacji kart zgłoszenia (dzieci z obwodu szkoły) i wniosków o przyjęcie do klasy I Szkoły Podstawowej im. Obrońców Ojczyzny w Nowym Miszewie w Zespole Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydatów warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.
Komisja zakwalifikowała do przyjęcia na rok szkolny 2022/23 33 kandydatów tj. wszystkich których dokumentacja została złożona do naszej szkoły.
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim wiosennego optymizmu, radości, spokoju oraz pięknych chwil spędzonych z bliskimi przy świątecznym stole.
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, pracownicy, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Obrońców Ojczyzny w Nowym Miszewie.
ZAJĘCIA REWALIDACJI
Okres przedświąteczny to dobra okazja do zapoznania dzieci z tradycją Świat Wielkanocnych .Podczas zajęć rewalidacji uczniowie klasy 4 b podejmowali aktywność twórczą, w której wiosenną i świąteczną atmosferę podkreśliły wykonywane przez nich kolorowe witraże i wyskrobywanki.
Zobaczcie co udało nam się stworzyć.
Życzymy Wesołych Świąt.
M. Kasprzycka
POMAGAMY!
Po raz kolejny w sobotę 9 kwietnia, nasi dzielni wolontariusze w ramach akcji #solidarnizukraina prowadzili zbiórkę żywności oraz artykułów pierwszej potrzeby dla uchodźców z Ukrainy. Bardzo dziękujemy wszystkim za okazane serce!
3
KREATYWNE ZAJĘCIA
Lapbook to rodzaj teczki tematycznej i obrazkowej mapy myśli, w której umieszcza się informacje, ciekawostki na wybrany temat. To wszystko jest przedstawione w ciekawej formie graficznej: przegródek, zakładek i harmonijek. Zobaczcie co udało się stworzyć uczniom z klasy I, IV i V na wiosnę. Na zajęciach uczniowie zostali zapoznani z formą lapbooka oraz z narzędziami do jego tworzenia, zgłębili i uporządkowali wiedzę na temat wiosny. Ponadto podczas zajęć rozwijali swoje umiejętności artystyczne, takie jak tworzenie kompozycji, estetyka i dokładność, usprawniali małą motorykę poprzez wycinanie i zaginanie oraz nabywali umiejętności grafomotoryczne.
1
KONKURS PLASTYCZNY "Pani Wiosna"
Nasi uczniowie uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Pani Wiosna" zorganizowanym przez Szkolę Podstawową im. Janiny Jóźwiak w Cieślach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wykazaliście się ogromną kreatywnością!
6
KONKURS "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM"
5 kwietnia 2022 r. o godz. 10.00 w Publicznej Bibliotece w Bodzanowie odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski ,,Pięknie być człowiekiem’’ poświęcony twórczości Władysława Broniewskiego
Szkołę Podstawową w Nowym Miszewie w kategorii klas VII -VIII reprezentowały uczennice klasy VII: Maja Łukasiewicz i Weronika Fabisiak. Obie uczestniczki zajęły ex aequo III miejsce, wykazując się wzorową recytacją poezji i prozy Władysława Broniewskiego. Dziewczęta zostały zgłoszone przez szkołę do XLIII edycji Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci i Młodzieży ,,Pięknie być człowiekiem’’, 2022 r. do eliminacji rejonowych dla rejonu płockiego, które odbędą się 7 maja 2022 r. o godz. 9.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.2
POMAGAMY!
2 kwietnia 2022 r. odbyła się zbiórka żywności i artykułów higienicznych dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie gminy Bodzanów. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Nowym Miszewie dzielnie pomagali przy zbiórce, a wspierały je nasze absolwentki.
Bardzo dziękujemy wszystkim za okazane serce. Kolejna zbiórka odbędzie się za tydzień - 9 kwietnia 2022 r.
Zapraszamy! Razem możemy więcej!
2
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
Autyzm - rozumiem, akceptuję i wspieram.
2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Mimo że świadomość istnienia tego zaburzenia wzrasta, wiedza na jego temat nadal jest niewystarczająca.
To warto wiedzieć, żeby rozumieć, akceptować i wspierać!
1. Autyzm to nie choroba, lecz całościowe zaburzenie rozwoju. Nie da się go wyleczyć, można jednak osobie z autyzmem stworzyć satysfakcjonujące warunki do rozwoju i życia.
2. Autyzm to zespół cech, które utrudniają budowanie relacji z innymi. Sprawiają one, że dla osób z tym zaburzeniem odnalezienie się w różnych sytuacjach społecznych stanowi wyzwanie. Trudności występują na trzech poziomach: wzorów komunikacji społecznej, budowania relacji z otoczeniem oraz wzorów aktywności i zainteresowań.
3. Osoby ze spektrum autyzmu często rozumieją zdania i słowa w sposób dosłowny. Nie rozpoznają przenośni, przysłów czy metafor i trudno im zrozumieć, co ma na myśli osoba posługująca się nimi. Przez to nie zawsze potrafią dostrzec intencje innych osób.
4. Bardzo często osoba z autyzmem nie potrafi opowiedzieć o własnych odczuciach, lecz sygnalizuje je zachowaniem. Nie odczytuje także intencji znaków i gestów z zewnątrz, a także nie rozumie języka ciała czy tonu głosu rozmówcy.
5. Osoby ze spektrum autyzmu nierzadko w zaburzony sposób posługują się językiem –nielogicznie konstruują wypowiedź, powtarzają słowa czy zwroty wypowiedziane przez rozmówcę (to zjawisko nazywamy echolalią). Język osoby z autyzmem nie zawsze będzie więc w pełni zrozumiały.
6. Osobie ze spektrum autyzmu dużą trudność może sprawiać utrzymywanie kontaktu wzrokowego. Nie jest to działanie umyślne – osoby z autyzmem nie rozumieją jego znaczenia. Patrzenie na rozmówcę może utrudniać osobie z autyzmem skoncentrowanie się na jego wypowiedzi.
7. Jedną z cech autyzmu jest występowanie sztywnych, powtarzalnych wzorców zachowań i niechęć do zmian. Każda zmiana w życiu osoby z autyzmem powoduje u niej zaburzenie poczucia bezpieczeństwa.
8. W Polsce zaburzenia ze spektrum autyzmu diagnozowane są u jednego na około 150 dzieci – a ten odsetek stale rośnie. Autyzm zalicza się do chorób cywilizacyjnych. ONZ uznaje go za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata obok raka, cukrzycy i AIDS.
9. Jak mówić o autyzmie, aby nie stygmatyzować? Mówmy o osobie „z autyzmem”, nie „autystycznej”. Autyzm jest tylko jedną z całego zestawu unikalnych cech człowieka, nie jest cechą definiującą. Zatem nie oceniajmy, nie szufladkujmy.
10. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu symbolizuje kolor niebieski. Nie ma jednoznacznego wytłumaczenia dla tego symbolu: z jednej strony to kolor niewinności i nadziei, z drugiej strony jest on powszechnie kojarzony z chłopcami, których jest znacznie więcej wśród dzieci z autyzmem niż dziewczynek. Aby pokazać solidarność z osobami z autyzmem, miasta podświetlają budynki na niebiesko.
FESTIWAL PIEŚNI WIELOPOSTNYCH I WIELKANOCNYCH
1 kwietnia 2022 r. odbył się II Festiwal Pieśni Wielkopostnych i Wielkanocnych w Gminnym Centrum Kultury w Białem gmina Gostynin.
Naszą szkołę reprezentowała Agata Grabowska z klasy 7 a, która wyśpiewała złoto w swojej kategorii wiekowej utworem „Jezus daje nam zbawienie”, oraz Marianna Błaszczyk z klasy V, również wyśpiewała złoto w kategorii wiekowej 4-6 z pieśnią „Prawda Jedyna”.
Uczennice do konkursu przygotował Pan Mariusz Zieliński.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
3