22 kwietnia 2022 r. odbył się finał XXVIII DIECEZLNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO "Ewangelia wg św. Mateusza" w Parafii Rzymsko-Katolickiej pw św Apostołów Piotra i Pawła w Radzyminie,w którym wziął udział uczeń naszej szkoły - Kamil Kawulski z kl. VIII a jako finalista etapu dekanalnego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie
DIECEZJALNY KONKURS BIBLIJNY
- 2
DZIEŃ ZIEMI
Co roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, znany także jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. Inicjatywę zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. Celem Dnia Ziemi jest promowanie postaw ekologicznych oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat zagrożeń, jakie dotykają naszą planetę. W tym roku święto odbywa się pod hasłem "Inwestujmy w naszą planetę".
W naszej szkole także promujemy zachowania proekologiczne. Dzieci klas I, II oraz III z okazji Dnia Ziemi wykonały plakaty. Uczniowie klas starszych pod opieką p. Katarzyny Rosiak przygotowały ulotki o tematyce ekologicznej. koło teatralne "Skrzat" zaprasiło całą społeczność uczniowską na ekologiczne przedstawienie.
1513
KONKURS CZYTELNICZY
6 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy III wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym "Kraina Książek - Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Małej Wsi. Zadaniem dzieci było w pierwszej kolejności przeczytanie lektury, a następnie zaprezentowanie cech misia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu w różnych formach aktywności. Dzieci wykazały się świetną znajomością treści książki i umiejętnością zespołowej współpracy zajmując II miejsce. Gratulujemy zwycięzcom! Aleksandrze Markiewicz, Antoninie Cegiełce i Adamowi Stasiakowi.
Informacja o kandydatach zakwalifikowanych do klasy I
Szanowni Rodzice
Informujemy, że w dniu 06.04.2022 r. komisja rekrutacyjna dokonała weryfikacji kart zgłoszenia (dzieci z obwodu szkoły) i wniosków o przyjęcie do klasy I Szkoły Podstawowej im. Obrońców Ojczyzny w Nowym Miszewie w Zespole Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydatów warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.
Komisja zakwalifikowała do przyjęcia na rok szkolny 2022/23 33 kandydatów tj. wszystkich których dokumentacja została złożona do naszej szkoły.
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim wiosennego optymizmu, radości, spokoju oraz pięknych chwil spędzonych z bliskimi przy świątecznym stole.
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, pracownicy, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Obrońców Ojczyzny w Nowym Miszewie.
ZAJĘCIA REWALIDACJI
Okres przedświąteczny to dobra okazja do zapoznania dzieci z tradycją Świat Wielkanocnych .Podczas zajęć rewalidacji uczniowie klasy 4 b podejmowali aktywność twórczą, w której wiosenną i świąteczną atmosferę podkreśliły wykonywane przez nich kolorowe witraże i wyskrobywanki.
Zobaczcie co udało nam się stworzyć.
Życzymy Wesołych Świąt.
M. Kasprzycka
POMAGAMY!
Po raz kolejny w sobotę 9 kwietnia, nasi dzielni wolontariusze w ramach akcji #solidarnizukraina prowadzili zbiórkę żywności oraz artykułów pierwszej potrzeby dla uchodźców z Ukrainy. Bardzo dziękujemy wszystkim za okazane serce!
3
KREATYWNE ZAJĘCIA
Lapbook to rodzaj teczki tematycznej i obrazkowej mapy myśli, w której umieszcza się informacje, ciekawostki na wybrany temat. To wszystko jest przedstawione w ciekawej formie graficznej: przegródek, zakładek i harmonijek. Zobaczcie co udało się stworzyć uczniom z klasy I, IV i V na wiosnę. Na zajęciach uczniowie zostali zapoznani z formą lapbooka oraz z narzędziami do jego tworzenia, zgłębili i uporządkowali wiedzę na temat wiosny. Ponadto podczas zajęć rozwijali swoje umiejętności artystyczne, takie jak tworzenie kompozycji, estetyka i dokładność, usprawniali małą motorykę poprzez wycinanie i zaginanie oraz nabywali umiejętności grafomotoryczne.
1
KONKURS PLASTYCZNY "Pani Wiosna"
Nasi uczniowie uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Pani Wiosna" zorganizowanym przez Szkolę Podstawową im. Janiny Jóźwiak w Cieślach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wykazaliście się ogromną kreatywnością!
6
KONKURS "PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM"
5 kwietnia 2022 r. o godz. 10.00 w Publicznej Bibliotece w Bodzanowie odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski ,,Pięknie być człowiekiem’’ poświęcony twórczości Władysława Broniewskiego
Szkołę Podstawową w Nowym Miszewie w kategorii klas VII -VIII reprezentowały uczennice klasy VII: Maja Łukasiewicz i Weronika Fabisiak. Obie uczestniczki zajęły ex aequo III miejsce, wykazując się wzorową recytacją poezji i prozy Władysława Broniewskiego. Dziewczęta zostały zgłoszone przez szkołę do XLIII edycji Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci i Młodzieży ,,Pięknie być człowiekiem’’, 2022 r. do eliminacji rejonowych dla rejonu płockiego, które odbędą się 7 maja 2022 r. o godz. 9.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.2
POMAGAMY!
2 kwietnia 2022 r. odbyła się zbiórka żywności i artykułów higienicznych dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie gminy Bodzanów. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Nowym Miszewie dzielnie pomagali przy zbiórce, a wspierały je nasze absolwentki.
Bardzo dziękujemy wszystkim za okazane serce. Kolejna zbiórka odbędzie się za tydzień - 9 kwietnia 2022 r.
Zapraszamy! Razem możemy więcej!
2
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
Autyzm - rozumiem, akceptuję i wspieram.
2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Mimo że świadomość istnienia tego zaburzenia wzrasta, wiedza na jego temat nadal jest niewystarczająca.
To warto wiedzieć, żeby rozumieć, akceptować i wspierać!
1. Autyzm to nie choroba, lecz całościowe zaburzenie rozwoju. Nie da się go wyleczyć, można jednak osobie z autyzmem stworzyć satysfakcjonujące warunki do rozwoju i życia.
2. Autyzm to zespół cech, które utrudniają budowanie relacji z innymi. Sprawiają one, że dla osób z tym zaburzeniem odnalezienie się w różnych sytuacjach społecznych stanowi wyzwanie. Trudności występują na trzech poziomach: wzorów komunikacji społecznej, budowania relacji z otoczeniem oraz wzorów aktywności i zainteresowań.
3. Osoby ze spektrum autyzmu często rozumieją zdania i słowa w sposób dosłowny. Nie rozpoznają przenośni, przysłów czy metafor i trudno im zrozumieć, co ma na myśli osoba posługująca się nimi. Przez to nie zawsze potrafią dostrzec intencje innych osób.
4. Bardzo często osoba z autyzmem nie potrafi opowiedzieć o własnych odczuciach, lecz sygnalizuje je zachowaniem. Nie odczytuje także intencji znaków i gestów z zewnątrz, a także nie rozumie języka ciała czy tonu głosu rozmówcy.
5. Osoby ze spektrum autyzmu nierzadko w zaburzony sposób posługują się językiem –nielogicznie konstruują wypowiedź, powtarzają słowa czy zwroty wypowiedziane przez rozmówcę (to zjawisko nazywamy echolalią). Język osoby z autyzmem nie zawsze będzie więc w pełni zrozumiały.
6. Osobie ze spektrum autyzmu dużą trudność może sprawiać utrzymywanie kontaktu wzrokowego. Nie jest to działanie umyślne – osoby z autyzmem nie rozumieją jego znaczenia. Patrzenie na rozmówcę może utrudniać osobie z autyzmem skoncentrowanie się na jego wypowiedzi.
7. Jedną z cech autyzmu jest występowanie sztywnych, powtarzalnych wzorców zachowań i niechęć do zmian. Każda zmiana w życiu osoby z autyzmem powoduje u niej zaburzenie poczucia bezpieczeństwa.
8. W Polsce zaburzenia ze spektrum autyzmu diagnozowane są u jednego na około 150 dzieci – a ten odsetek stale rośnie. Autyzm zalicza się do chorób cywilizacyjnych. ONZ uznaje go za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata obok raka, cukrzycy i AIDS.
9. Jak mówić o autyzmie, aby nie stygmatyzować? Mówmy o osobie „z autyzmem”, nie „autystycznej”. Autyzm jest tylko jedną z całego zestawu unikalnych cech człowieka, nie jest cechą definiującą. Zatem nie oceniajmy, nie szufladkujmy.
10. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu symbolizuje kolor niebieski. Nie ma jednoznacznego wytłumaczenia dla tego symbolu: z jednej strony to kolor niewinności i nadziei, z drugiej strony jest on powszechnie kojarzony z chłopcami, których jest znacznie więcej wśród dzieci z autyzmem niż dziewczynek. Aby pokazać solidarność z osobami z autyzmem, miasta podświetlają budynki na niebiesko.
FESTIWAL PIEŚNI WIELOPOSTNYCH I WIELKANOCNYCH
1 kwietnia 2022 r. odbył się II Festiwal Pieśni Wielkopostnych i Wielkanocnych w Gminnym Centrum Kultury w Białem gmina Gostynin.
Naszą szkołę reprezentowała Agata Grabowska z klasy 7 a, która wyśpiewała złoto w swojej kategorii wiekowej utworem „Jezus daje nam zbawienie”, oraz Marianna Błaszczyk z klasy V, również wyśpiewała złoto w kategorii wiekowej 4-6 z pieśnią „Prawda Jedyna”.
Uczennice do konkursu przygotował Pan Mariusz Zieliński.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
3
KONKURS "PRZYRODA MÓJ PRZYJACIEL"
24 marca 2022 r. w Urzędzie Gminy Bodzanów odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursach - "Przyroda mój przyjaciel " - w którym wzięli udział uczniowie klas 4-8 przygotowani przez opiekuna LOP - p. K. Rosiak oraz "Przyroda w czterech porach roku" - w którym udział wzięli uczniowie klas 1-3 przygotowani przez opiekuna LOP - p. M. Antczak. Pięcioro uczniów klas 1-3 zajęło pierwsze miejsca w konkursie, dwie uczennice klas ósmych zajęły pierwsze i drugie miejsce w konkursie. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Bodzanów pana Jerzego Staniszewskiego. Po wręczeniu nagród i dyplomów na dzieci czekał słodki poczęstunek.
Gratulujemy zwycięzcom konkursów i życzymy dalszych sukcesów.
10
WYCIECZKA DO RANCZOWISKA
22 marca 2022 r. uczniowie klas I, II i III byli na wycieczce edukacyjnej w Ranczowisku.
Ranczowisko to idealne miejsce na wypoczynek na łonie natury. Dzieci zobaczyły ciekawe zwierzęta: kury, kozy kameruńskie miniaturki, emu, wiewiórki, sowy, owce rasy quessant, mikroświnki angielskie, drób ozdobny, daniele oraz krowę. Niektóre zwierzęta dzieci widziały po raz pierwszy. Dużą atrakcją dla wszystkich było karmienie oswojonych zwierząt. Prawie wszystkie można było dotknąć, pogłaskać a mniejsze wziąć na ręce. Po zwiedzaniu zwierzyńca był czas na zabawy integracyjne na świeżym powietrzu, szukanie złota w piaskownicy a później na pyszne kiełbaski z ogniska.
Wycieczka była dla dzieci interesującym doświadczeniem i możliwością zdobywania wiedzy o zwierzętach hodowanych. Zajęcia w Ranczowisku prowadzi prawdziwy pasjonat, miłośnik zwierząt, wieloletni hodowca.
Dziękujemy bardzo za ciekawie spędzony czas!
29
KONKURSY MITOLOGICZNE DLA KLAS PIĄTYCH
KONKURS PLASTYCZNY
„Z MITOLOGIĄ ZA PAN BRAT”
DRODZY UCZNIOWIE KLAS V!
Zapraszamy Was do udziału w szkolnym konkursie plastycznym pod hasłem „Z mitologią za pan brat”. Do udziału w tym przedsięwzięciu zapraszamy uczniów klasy V a i V b. Wszystkie wykonane prace ozdobią salę, w której odbędą się rozgrywki mitologiczne. Przewidujemy nagrody za trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia. Dodatkowo uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają dodatnie punkty z zachowania zgodnie z tabelą WSO.
Zachęcamy do udziału!
KONKURS MITOLOGICZNY
„Z MITOLOGIĄ ZA PAN BRAT”
DRODZY UCZNIOWIE KLAS V!
Zapraszamy Was do udziału w szkolnym konkursie mitologicznym pod hasłem „Z mitologią za pan brat”, który odbędzie się w naszej szkole 20.04.2022 r. o godz. 800 w pracowni klasy V a i klasy V b. W rozgrywkach może wziąć udział każdy piątoklasista, który poznał mity zamieszczone w podręczniku do języka polskiego oraz utrwalił wiedzę mitologiczną z historii. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc i wyróżnień przyznamy nagrody oraz dodatnie punkty z zachowania.
Organizatorzy:
Iwona Cios
Jolanta Łagodzińska
PIERWSZY DZIEN WIOSNY
Klasy I-III pożegnały zimę i przywitały wiosnę!
ZAPROSZENIE
UWAGA
W ramach #SolidarnizUkrainą chcemy okazać #wSparcie i zaprosić wszystkie dzieci z Ukrainy na treningi piłki nożnej w naszym klubie w grupach młodzieżowych! Jesteśmy również otwarci na nabór do naszej sekcji seniorów!
Wiemy jak dużą radość sprawia ludziom gra w piłkę nożną - zarówno tym młodszym, jak i starszym, więc chcemy umożliwić to wszystkim tym, którzy w swoim rodzimym kraju zostali tego pozbawieni i przyczynić się też do pomocy dla uchodźców zapewniając im rozrywkę i pozytywne emocje w tym trudnym dla nich czasie.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny:
+48 788 478 452
Czekamy na Was!
___________________________________
ПРИМІТКА
В рамках солідарності з Україною ми хочемо виявити додаткову підтримку та запросити всіх дітей з України на футбольні тренування в нашому клубі в молодіжних групах! Ми також відкриті до набору в нашу секцію для людей похилого віку!
Ми знаємо, скільки радості люди грають у футбол - і молодші, і старші, тому хочемо зробити це можливим для всіх тих, хто в рідній країні був позбавлений цього, а також зробити свій внесок у допомогу біженцям, надаючи їм розваги та позитивні емоції в цьому важкий час для них.
Якщо у Вас виникли запитання, зв’яжіться з нами за телефоном:
+48 788 478 452
Ми чекаємо на Вас!
SPOTKANIE EDUKACYJNE
Społeczność szkolna klas 1-8 miała niecodziennych gości - druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Kanigowie, którzy przybliżyli dzieciom pracę strażaka, zasady pierwszej pomocy, zasady alarmowania służb mundurowych oraz bezpieczeństwa pożarowego. Każdy mógł zapoznać się z podstawowym sprzętem używanym przez ratowników. Pięknie dziękujemy za profesjonalne spotkanie dla naszych uczniów.
12
TYDZIEŃ MÓZGU
Co robimy w ciągu Tygodnia Mózgu!
• Przez cały tydzień (i nie tylko !)…Staramy się rozmawiać bez krzyczenia do siebie i na siebie - dbamy o nasz słuch i mózg, który nie przepada za nadmiarem dźwięków.
• W gabinecie pedagoga przez cały tydzień na każdej dużej przerwie działa „Fitness klub dla mózgu” – do dyspozycji zagadki, łamigłówki i możliwość relaksu (mata relaksacyjna, zachęcam do wypróbowania😊).
• Ogłaszam konkurs plastyczny „Jak się relaksuję” (na prace czekam do piątku 18.03.22 włącznie, nagroda to punkty za aktywność + coś słodkiego).
• Każda klasa wychodzi w tym tygodniu chociaż na jeden spacer, żeby dotlenić mózg.
• Strefa ciszy w gabinecie pedagoga szkolnego trwa cały tydzień i zawsze, kiedy potrzebujecie.
• Na lekcjach wychowawczych, przyrody i edukacji przyrodniczej porozmawiajcie z nauczycielami o
znaczeniu snu dla mózgu, sposobach odżywiania i odpoczywania mózgu.
• W czwartek ubranie w kolorze zielonym „chroni” przed pytaniem (koszulka, bluza, spodnie itp.).
(nie dotyczy klasówek i sprawdzianów)
W tym tygodniu i nie tylko, do szkoły przychodzimy „wyposażeni” w dobry humor i pozytywne nastawienie do ludzi.
K. Krużyńska
13