• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele

Przed nami ważny dzień dla całej społeczności szkolnej – 102. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę i zarazem Dzień Patronów naszej szkoły – Obrońców Ojczyzny. Co roku o tej porze trwały ostatnie, gorączkowe przygotowania do uroczystej wieczornicy, nie tylko dla społeczności szkolnej, ale także lokalnej. W tym roku świętowalibyśmy po raz ósmy.

Włączając do tradycji szkoły cykliczną imprezę poświęconą rocznicy niepodległości, chcieliśmy uświadomić wszystkim wartość wolności. Naszym celem było uzmysławianie młodym pokoleniom, że współczesny patriotyzm to nie tylko szacunek do przeszłości i symboli, nie tylko duma z osiągnięć Polaków, ale także radość z kultywowania tradycji w małych społecznościach, korzystanie z bogactwa mowy ojczystej, a przede wszystkim życzliwość dla drugiego człowieka.

Pod pojęciem „Obrońców Ojczyzny” rozumiemy tych, którzy walczyli o polskość z bronią w ręku – oddając często w tej walce życie, lecz także tych, którzy bronili polskiej kultury i języka, godności człowieka oraz krzewili pokój i dobro. Każde życie jest ważne - słynnych i wybitnych jednostek oraz prostych ludzi, wtopionych w tłum, podległych otaczającej, często tragicznej rzeczywistości, którzy odnaleźli w sobie odwagę, godność i odpowiedzialność za losy innych. Dlatego chcemy im wszystkim oddać cześć za najcenniejszy dar, jaki od ich otrzymaliśmy - dar wolności.

Rzeczywistość, w jakiej obecnie wszyscy się znaleźliśmy, zmusza nas w tym roku do zmiany planów. Mam nadzieję, że następną rocznicę będziemy obchodzić szczególnie uroczyście.

J. Terebińska

PAMIĘTAMY!

• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji koło teatralne "Skrzat" w formie wierszyków, piosenek oraz wcielając się w różne dorosłe postacie, pragnęła wyrazić wdzięczność za trud włożony w codzienną pracę, wskazać, że najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku jest wykształcenie.

DRODZY NAUCZYCIELE!

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

• WYBIERZ KANDYDATA DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• Drodzy Uczniowie!

Przedstawiamy Wam kandydatów do Samorządu Uczniowskiego.

Już niedługo (CZWARTEK, 08.10.2020r.) będziecie mogli zdecydować, który z uczniów naszej szkoły zostanie przewodniczącym Samorządu Szkolnego. Zanim weźmiecie udział w wyborach, zapoznajcie się z programami wyborczymi kandydatów na tę funkcję.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

Gdzie sły­szysz śpiew – tam wchodź,
            Tam do­bre ser­ca mają.
            Źli lu­dzie – wie­rzaj mi –
            Ci ni­g­dy nie śpie­wa­ją.

Johann Wolfgang von Goethe

1 października Międzynarodowy Dzień Muzyki.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki wszystkim życzymy
            wielu wspaniałych twórczych chwil!

• Dzień Chłopaka

• Dziś dzień Chłopaka🎉, więc życzymy naszym Chłopcom👦 dużo zdrowia, szczęścia i tego, by wyrośli na wspaniałych mężczyzn 🚗A Tatusiom🧔 życzymy, by zawsze byli dumni ze swoich pociech. Wszystkiego najlepszego! 😉

• Rok szkolny 2020/2021

• Nowy rok szkolny to szereg wyzwań i  wielkie nadzieje.

Życzymy Wam energii i zapału w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu swoich pasji i kształtowaniu własnych charakterów. Bądźcie w tym niestrudzeni, gdyż zwiększa to szansę na Wasz sukces. Niech czas spędzony w szkole zaowocuje indywidualnym rozwojem, dobrymi ocenami i trwałymi przyjaźniami.

• WAKACJE!

• Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły życzymy słonecznych, radosnych, bezpiecznych i zdrowych wakacji. Niech ten letni czas sprzyja poznawaniu ciekawych miejsc, zawieraniu nowych przyjaźni. Do zobaczenia we wrześniu!