• "Pożegnanie" klasy 3 b

          • W dniu 23.06.2021 r. klasa 3 b odwiedziła pizzerię. Pożegnaliśmy wspólne 3 lata w miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy Pani Ani Więcek za przygotowanie pysznej pizzy!

          • Wyniki konkursu „Wymarzony Kapelusz Pani Wiosny”

          • Wraz z nadejściem wiosny zaprosiliśmy uczniów do udziału w konkursie plastycznym. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, co potwierdziła liczba wykonanych i nadesłanych prac. Wszyscy projektanci wykazali się niezwykłą kreatywnością: kapelusze były piękne, oryginalne i kolorowe.

            Miło jest nam poinformować o wynikach konkursu:

            Kategoria kl. I-III

            Maja Tomaszewska, Cieśle – I miejsce

            Julia Klimczewska, Miszewo – I miejsce

            Adam Dylewski, Bodzanów – II miejsce

            Amelia Owczarzak, Nowe Kanigowo – II miejsce

            Kacper Krzemiński, Bodzanów – III miejsce

            Maja Cytacka, Nowe Kanigowo – III miejsce

            Wiktoria Wyrębkowska, Miszewo - wyróżnienie

             

            Kategoria kl. IV-VI

            Maja Zwierzchlewska, Bodzanów – I miejsce

            Julia Wiśniewska, Bodzanów – II miejsce

            Stanisław Kopera, Bodzanów – III miejsce

            Szymon Łagodziński, Bodzanów - wyróżnienie

             

            Kategoria Przedszkole

            Lena Czarnecka, Nowe Kanigowo – I miejsce

            Wojtek Mikołajczyk, Miszewo – I miejsce

            Kamil Kulpiński, Miszewo – II miejsce

            Lena Dydak, Cieśle – II miejsce

            Alicja kamińska, Bodzanów – III miejsce

            Jakub Stasiak, Miszewo – III miejsce

            Gabrysia Stefaniak, Miszewo – wyróżnienie

            Julia Maciejewska, Miszewo – wyróżnienie

            Antonina Mokrzanowska, Nowe Kanigowo – wyróżnienie

            Mateusz Gryz, Nowe Kanigowo – wyróżnienie

            Serdecznie gratulujemy!

          • Aktywna przerwa

          • W dniu 18.06.2021 r. uczniowie klas: 1, 2, 3 a i 3 b podczas przerw połączyli przyjemne z pożytecznym i sprawdzili swoje matematyczne umiejętności podczas gry logiczno-zręcznościowej. Dzieci rywalizowały ze sobą, ale przede wszystkim było mnóstwo śmiechu i radości.

          • Obrazkowy słownik ortograficzny.

          • Obrazkowy słownik ortograficzny  to efekt pracy uczniów, uczęszczających na zajęcia korekcyjno - kompensacyjne. Jest to bardzo skuteczna metoda doskonalenia znajomości prawidłowej pisowni wyrazów z trudnościami ortograficznymi, do których nie można zastosować żadnej zasady ortograficznej. Dzięki pracy z wykorzystaniem obrazu aktywizujemy pamięć, umiejętność tworzenia skojarzeń, a tym samym minimalizujemy ilość popełnianych błędów.

          • 26 maja Dzień Matki

          •                                                                                                                                    

            Dzień Matki to święto, które obchodzone jest corocznie, jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Dokładna data Dnia Matki zależy od kraju, w którym jest świętowany. W Polsce święto to przypada 26 maja. W tym dniu mamy są obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci. To święto ma na celu okazanie mamom szacunku, miłości, podziękowania za trud włożony w wychowanie. Niezależnie od kultury, szerokości geograficznej czy języka, dzieci na całym świecie w Dniu Mamy wyrażają swoją miłość najpiękniej jak potrafią.

             

            Wszystkiego najlepszego dla wszystkich MAM!


          • Egzamin ósmoklasisty

          • Parametry statystyczne dotyczące wyników z egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w roku szkolnym 2019-2020 w kategorii porównania wyników uczniów Szkoły Podstawowej im. Obrońców Ojczyzny w Nowym Miszewie z wynikami uczniów gminy Bodzanów, powiatu płockiego, województwa mazowieckiego i  kraju.

             

            Parametry_statystyczne.docx

             

          • Światowy Dzień Autyzmu

          • Źródło: pl.dreamstime.com

             

            2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, a więc to doskonała okazja do tego, by spojrzeć na świat oczami autysty, zauważyć go w tłumie ludzi, doświadczyć jego trudności i poszukać rozwiązań przeszkód, które stoją mu na drodze. Wrażliwość na autystów warto zacząć od 1. kroku świadomości:

            Bądź świadomy, że:

            - Autysta nie jest dziwny, jest po prostu inny! (jak każdy z nas).

            - Autyzm to sposób w jaki połączenia w mózgu wpływają na zmysły oraz na to, jak postrzegamy i odbieramy różne sytuacje.

            - Autyzm jest różnorodny, dlatego trudno go opisać jednym zdaniem. Mówiąc AUTYZM mamy na myśli Spektrum Zaburzeń Autystycznych. Zaburzenia ze spektrum autyzmu mogą być silniejsze albo słabsze, albo prawie w ogóle niezauważalne (np. niezwykłe zachowania, trudności w komunikacji, trudności w relacjach z innymi).

            - Niezrozumiałe dla otoczenia zachowania osób z autyzmem mogą być ich sposobem na poradzenie sobie z przeciążonymi zmysłami (są to tzw. stereotypie).

          • REKRUTACJA

          • Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie informuje, że w okresie od 1 marca 2021 r. do 31 marca 2021 r. będzie prowadzone postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2021/2022 do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Obrońców Ojczyzny w Nowym Miszewie.

            Wypełnione dokumenty - karty zgłoszenia (dla dzieci z obwodu szkoły) oraz wnioski o przyjęcie do klasy I (dla dzieci spoza obwodu szkoły) wkładamy do skrzynki podawczej ustawionej przed głównym wejściem do szkoły.

          • Powitanie Wiosny

          • Wiosna, wiosna,

            wiosna przyszła do nas,

            cała kolorowa, ukwiecona.

            Będą śpiewać ptaki, kwitnąć róże.

            Zostań wiosno, zostań śliczna,

            zostań z nami jak najdłużej.

             

            Dzieci z Oddziału Przedszkolnego pożegnały zimę, z uśmiechem na twarzy witały ukochaną wiosnę.

             

          • "Rzeźba w śniegu" - konkurs

          • Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zimowym konkursie na „Najładniejszą rzeźbę w śniegu”. Wykonaliście przepiękne rzeźby! Mamy nadzieję, że wszyscy spędziliście ciekawie czas wykorzystując zimową aurę! Przy ocenie wzięto pod uwagę pomysłowość, wykonanie i wkład pracy. Nagrody i upominki zostaną wręczone po uzgodnieniu terminu i sposobu odbioru z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa.

            Oddział przedszkolny

            I - Oliwier Szmulewicz; II - Adam Archutowski/Kamil Kulpiński; III - Pola i Kaja Danowskie. Wyróżnienie: Gabysia Stefaniak, Jakub Stasiak, za udział: Jaś Zygmuntowicz.

             Kl. I-III

            I - Julia Klimczewska; II - Patryk Kulpiński; III - Marcek Gordeniak.
            Wyróżnienie: Adam Stasiak; za udział: Jakub Chojecki.

            Kl. IV-VIII

            I - Katarzyna Filińska; II - Dominika Grudna; III - Ewa Kędzierska.
            Wyróżnienie: Bartosz Szypszak, Oliwia Karpińska; za udział: Kacper Gumiński/Wiktor Gumiński, Adam Zygmuntowicz, Amelia Smolarek.

          • Znak "Pomóż mi"

          • dź uważny

            Czy wiedziałaś/eś, że istnieje międzynarodowy znak „pomóż mi”, którym można poprosić o ratunek nie używając słów?

            To wiedza która może komuś uratować życie...

            Międzynarodowy znak „pomóż mi” jest dyskretnym sygnałem, który możemy wysłać do kogoś kogo znamy lub do całkowicie obcej nam osoby. Wygląda on tak, jakbyśmy się z kimś witali lub żegnali. Osoba, która widzi ten znak i wie co on oznacza odszyfruje to jako wołanie o pomoc, bo ten gest informuje, że jesteśmy ofiarą przemocy. Jednak nie możemy przeciwstawić się i głośno zawołać o pomoc bo moglibyśmy ponieś tego gorsze konsekwencje.

            Pandemia sprawiła, że wiele osób staje się ofiarami przemocy domowej, nie ma gdzie uciec i nie ma jak prosić o pomoc zostając w domu. Właśnie dlatego powstał ten znak. Jest to niewypowiedziane wołanie o pomoc, którego inicjatorem jest Canadian Women’s Foundation. Możemy wykonać ten znak podczas rozmowy na wideoczacie lub machając komuś przez okno. Podczas odbierania paczki od kuriera, czy stojąc za naszym oprawcą, gdy ten z kimś rozmawia. Nie musimy używać do tego słów.

            Osoba, która odczytuje ten znak nie powinna dawać oznak, że coś jest nie tak. Kończy spotkanie lub rozmowę, tak jakby nic się nie stało. Po wszystkim jednak może skontaktować się z policją pod numerem alarmowym 112 i wyjaśnić sytuację, oraz poinformować, że konkretna osoba potrzebuje pomocy.

          • Program Wczesnej Profilaktyki "Cukierki"

          • W dniu 11.03.21 r. uczniowie klas III naszej szkoły zostali objęci Programem Wczesnej Profilaktyki „Cukierki”. Program oparty jest na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak pt. „Cukierki” i w centrum uwagi stawia dziecko, które w wyniku realizowanych treści ma nauczyć się samodzielnie dokonywać wyboru zachowań właściwych dla własnego zdrowia i zdrowia innych ludzi. Program odznacza się dużą skutecznością oddziaływań i jest rekomendowany jest przez PARPA.

            Trzecioklasiści, zgodnie z założeniami programu podczas zajęć kształtowali postawę dystansu do osób nieznajomych. Zajęcia zaangażowały uczniów w zabawę, uczyły empatii, nabywania umiejętności społecznych i rozwijania pozytywnej solidarności grupowej. Program dostarczył dzieciom informacji o substancjach szkodliwych dla zdrowia oraz przybliżył wzorce postępowania, w których nie ma miejsca na alkohol, papierosy ani narkotyki.

            Spotkanie było ciekawe a atrakcyjna forma zajęć bardzo podobała się uczniom. Treści programu były dostosowane do możliwości rozwojowych i percepcyjnych dzieci, co z kolei gwarantuje mu dużą siłę oddziaływania i skuteczność.

            Mamy nadzieję, że udział w programie profilaktycznym "Cukierki" przyczyni się do właściwych wyborów naszych dzieci.

            Zajęcia poprowadził p. Szymon Bogucki - instruktor terapii uzależnień, pedagog resocjalizacji, socjoterapeuta, profilaktyk uzależnień.

             

          • Nauka przez zabawę

          • W dniu 09.03.2021r. uczniowie klasy 3b w ramach lekcji matematyki uczyli się gry w szachy i warcaby. Ten nietypowy rodzaj zajęć sprawił dzieciom dużo radości.

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie
      • (24) 260 60 17
      • Szkolna 2 09-470 Bodzanów Nowe Miszewo Poland