27 października 2022 r. koło teatralne "Skrzat" obchodziło Dzień Dyni. Podczas zajęć dzieci rozwiązywały zagadki, wykonywały ćwiczenia i zabawy związane z tym wspaniałym warzywem. Humory dopisywały, a zabawa była naprawdę udana.
MK; DT
27 października 2022 r. koło teatralne "Skrzat" obchodziło Dzień Dyni. Podczas zajęć dzieci rozwiązywały zagadki, wykonywały ćwiczenia i zabawy związane z tym wspaniałym warzywem. Humory dopisywały, a zabawa była naprawdę udana.
MK; DT
Społeczność szkolna uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej w ramach przedsięwzięcia Poznaj Polskę. Podczas realizacji zadania mieliśmy przyjemność odwiedzić stolicę naszego państwa "SZLAKIEM KAMIENI NA SZANIEC". Zwiedziliśmy Liceum Batorego - Gimnazjum im. Stefana Batorego w Warszawie, które zostało założone 1 września 1918 r. jako Królewsko-Polskie Gimnazjum im. Stefana Batorego. Od 15 września 1924 r. działa w budynku przy ul. Myśliwieckiej 6. Od 1958 r. szkoła działała pod nazwą II Liceum im. Stefana Batorego. Dzieje Gimnazjum i Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie są bardzo burzliwe. Szkoła nazywana wzorcową dwukrotnie była likwidowana, wielu jej uczniów i profesorów oddało życie w czasie wojny i okupacji, część z nich była represjonowana już po 1945 roku. Pomimo wszystko w każdym okresie swego istnienia i działania cieszyła się dużą renomą. Nie mamy wątpliwości, że cały bagaż doświadczeń, Tradycji i historii Batorego wart jest zachowania i ciągłego poznawania. To właśnie jest celem istnienia Muzeum. Udaliśmy się na al. Szucha, do Mauzoleum Walki i Męczeństwa, dawnej siedziby gestapo, gdzie przesłuchiwany był Rudy. Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie przetrzymywany był Rudy i gdzie młodzież mogła usłyszeć opowieści o życiu w najstraszniejszym warszawskim więzieniu, a także zobaczyć pierwsze wydanie książki „Kamienie na szaniec”. Cmentarz Wojskowy na Powązkach - ostatni punkt programu - był miejscem zadumy i oddania hołdu tym młodym ludziom, którzy z narażeniem życia walczyli z okupantem. To tutaj w słynnej kwaterze Brzozowych Krzyży pochowani zostali bohaterowie książki Zośka, Alek i Rudy, ale też ich koledzy, a także autor książki Aleksander Kamiński.
Dziękujemy za niezapomnianą lekcja historii.
XXII Dzień Papieski po hasłem "Blask Prawdy" przygotowany przez uczniów klasy 5 b pod opieką p. Marzenny Antczak oraz szkolny chór pod przewodnictwem pani Iwony Dąbkowskiej.
Podczas uroczystej akademii nasi szkolni artyści przybliżyli nam postać świętego Jana Pawła II oraz innych świętych, takich jak św. Stanisław Kostka, św. Tarsycjusz oraz błogosławiony Carlo Acutis. Każdy z nas może być świętym, wystarczy tylko tego bardzo chcieć i kierować się w życiu trzema wartościami, do których należą - Prawda, Miłość i Wolność.
Bardzo dziękujemy za ten wspaniały występ.
24 października 2022 r. podczas zajęć na warsztat wzięliśmy - dosłownie i w przenośni - dbałość o pismo. Opanowanie technicznej strony pisma, jego poziomu graficznego jest bardzo ważną umiejętnością. Dzięki intensywnym ćwiczeniom grafomotorycznym dziecko uczy się dokładnego odtwarzania liter, właściwych proporcji, łączenia, należytego odstępu między literami i wyrazami.
Pisanie piórem to wyjątkowa umiejętność, dzięki której jesteśmy postrzegani jako osoby eleganckie i profesjonalne. Na dzisiejszych zajęciach dzieci miały okazję przekonać się jaka jest różnica pomiędzy narzędziami pisarskimi, jak używać atramentu, co to jest stalówka i jak powstaje kleks a pamiątką po tym zostały zaplamione palce, które trudno doprowadzić do ładu. Ponadto uczniowie zaznajomili się z historią pisma. Atrakcją była możliwość praktycznego wykorzystania narzędzi pisarskich, takich jak stalówka i obsadka. Pisanie okazało się dla uczniów nie lada wyzwaniem. Aby być przykładnym skrybą, trzeba bowiem wykazać się cierpliwością, dokładnością i starannością.
Co zrobić, żeby pięknie pisać piórem….ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć…bo kiedy po wielu godzinach zaczynasz panować nad stalówką, radość jest ogromna!
A czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda pismo klasyków polskiej literatury (Jan Brzechwa, Adam Mickiewicz, Julian Tuwim). Spod ich piór wychodziły arcydzieła.
Kinga Krużyńska
20 października 2022 r. odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość - Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia i Czytelnika Biblioteki.
Uczniowie klas Ia i Ib przedstawili bajkowy program artystyczny, w którym wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne, taneczne oraz odważnie pokonali pięć prób i odczarowali zaklęcie złej wróżki.
W obecności p. dyrektor Jadwigi Terebińskiej, p. w-ce dyrektor Marzeny Wróbel-Pietrzak, wychowawców, zaproszonych nauczycieli, rodziców, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz delegacji uczniów kl. III zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.
Miłym akcentem uroczystości były upominki wraz z życzeniami.
Wszystkim pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów
na nowej drodze obowiązków szkolnych.
Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Są groby na naszym cmentarzu, o których nikt nie pamięta. Uczniowie klasy siódmej w ramach akcji "Sprzątamy zapomniane groby" udali się na cmentarz, żeby takie groby posprzątać.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno-historycznym "Szare Szeregi - Bohaterowie Polski Niepodległej.
W dniu 17 października 2022 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej na sali konferencyjnej Urzędu Gminy Bodzanów, Wójt Gminy Jerzy Staniszewski wręczył dyrektorom oraz nauczycielom placówek oświatowych działających na terenie gminy nagrody. To znak uznania dla ich pracy dydaktyczno - wychowawczej, opiekuńczej oraz innej działalności statutowej i pozaszkolnej.
13 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Jadwiga Terebińska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń Polaków. Następnie obejrzeliśmy część artystyczną przygotowaną przez koło teatralne „Skrzat” i chór szkolny. Na zakończenie przedstawiciele Rady Rodziców złożyli życzenia, a uczniowie z Samorządu Uczniowskiego obdarowali wszystkich pracowników szkoły słodkimi niespodziankami.
Uczniowie klas ósmych byli w kinie na filmie "Johnny" - film o ks. Janie Kaczkowskim, księdzu, który "żył na pełnej petardzie", ukazujący pomoc ludziom nieuleczalnie chorym, którzy nie potrzebują słów typu: "Nie martw się, wszystko będzie dobrze ", bo nie będzie...oni potrzebują czuć, że mają przy sobie osoby bliskie...potrzebują tego, żeby poświęcić im swój czas...Film niezwykle wzruszający i pouczający.
Uczniowie klas ósmych odwiedzili Muzeum Mazowieckie w Płocku oraz Park Trampolin JUMP PLANET.
7 października 2022 r. obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie klas 4-8 przystąpili do wspólnej matematycznej zabawy. W poszczególnych klasach zostały przeprowadzone egzaminy ze znajomosci tabliczki mnożenia. Odświeżenie tabliczki nikomu nie zaszkodziło, a nawet pozwoliło nadrobić matematyczne zaległości po wakacjach. Główne motto naszej szkolnej akcji to: Nauczyciele sprawdzają, czy dzieci tabliczkę mnożenia znają. Egzamin opierał się na losach o różnym stopniu trudności. Każdy, kto odpowiedział na 5 pytań uzyskał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, imienną legitymację oraz skromny upominek. We wspólnej szkolnej zabawie wzięło udział 122 uczniów. Wyłoniliśmy 64 mistrzów.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do kolejnej edycji, bo nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze efekty!
Nasi uczniowie w piątkowe przedpołudnie 30 września, pojechali do Kina Helios na wzruszającą projekcję filmową "King, mój przyjaciel lew". Następnie czas spędzili rywalizując na torach Kręgielni. W atmosferze wzajemngo zrozumienia i szacunku skosztowali potraw w lokalnej restauracji.
Dzień Chłopaka w życiu klas piątych był dniem pełnym pozytywnych wrażeń.
Wszystkim chłopcom z okazji Ich święta składamy naserdeczniejsze życzenia.
26 września 2022 r. uczniowie z kl. VI b i kl. VII z okazji Dnia Chłopaka byli w Płocku. Obejrzeli film „Johnny”. To poruszająca, oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę.
Po seansie pełnym wzruszeń, uczniowie spędzili bardzo aktywnie czas w kręgielni.
W naszej szkole w dniach 19 września - 23 września 2022 r. uczestniczyliśmy w Tygodniu Szczęścia.
Hasło przewodnie: DBAJMY O DOBRE RELACJE.
Podejmowaliśmy aktywności rozwijające szczęście:
Poniedziałek - Dzień Dobrego Słowa – o wadze dobrego słowa, które buduje, a nie rujnuje poczucie własnej wartości.
Zadanie na poniedziałek polegało na tym, że tego dnia wszyscy bardzo uważaliśmy na to co mówimy. To słowami przekazujemy informacje, komunikujemy się, określamy, opisujemy, zwracamy uwagę, chwalimy, zgadzamy się lub nie... To bardzo ważne, w jaki sposób to wszystko robimy. W poniedziałek, to był taki dzień, w którym staraliśmy się używać wyłącznie grzecznych i dobrych słów wobec siebie.
Wtorek - Dzień Miłych Niespodzianek. Zawsze staramy się być wobec siebie życzliwi, ale tym razem próbowaliśmy kogoś pozytywnie zaskoczyć.
Środa - Dzień Dorego Smaku - przynieśliśmy do szkoły coś co bardzo lubimy i poczęstowaliśmy innych.
Czwartek - Dzień Empatii - czym jest empatia? W jaki sposób możemy ją rozwijać w szkole? Co konkretnie robię, by być osobą empatyczną?
Piątek - Efekt Domina - pozytywna energia - uczniowie i nauczyciele wręczali sobie kartki w kształcie serca z informacją za co Cię cenię, co w Tobie lubię, co mi się w Tobie podoba. Każda osoba, która otrzymała tego typu wiadomość była proszona o napisanie kolejnej kartki szczęścia i przekazanie następnej osobie, a ta kolejnej. Metoda efektu domina wywołała pozytywną emocję, uśmiech i energię do życia. Czyste kartki były przygotowane w kolorowych pudełkach obok automatów z przekąskami.
Akcję koordynowała p. Kinga Krużyńska.
Dziękujemy za wspaniały tydzień:)
24 września odbył się - XXI Jesienny Bieg Przełajowy w Radzanowie, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Dariusz Jagiełło z klasy 4 zdobył 6 miejsce w swojej kategorii.
Gratulujemy!
Po ukończonych biegach każdy uczestnik mógł napić się ciepłej herbaty. Dla zwycięzców indywidualnych były medale, dyplomy i okolicznościowe koszulki sportowe oraz statuetka dla zdobywcy I miejsca.
W dniach 16-18 września przypada 29. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”.
Pierwsza Akcja Sprzątania Świata w Polsce odbyła się w 1994 r. Od tamtej pory co roku we wrześniu odbywa się finał akcji, której krajowym koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.
Data Sprzątania Świata została wyznaczona na koniec września, z uwagi na ogromny wzrost liczby odpadów w przestrzeni publicznej po okresie wakacyjnym.
Mając na uwadze hasło tegorocznej kampanii, że „Wszystkie śmieci są nasze”, społeczność naszej szkoły z dużym zaangażowaniem wzięła czynny udział w sprzątaniu naszej planety promując przesłanie aby nie śmiecić oraz segregować odpady.
Do Polski „sprzątanie świata” sprowadziła 28 lat temu założycielka Fundacji Nasza Ziemia – Mira Stanisławska-Meysztowicz. Od tej pory akcja organizowana jest nieprzerwanie co roku, zawsze w trzeci weekend września. Jest tym samym jedną z najstarszych i największych kampanii z zakresu ekologii w naszym kraju. Uczestnikiem Akcji może zostać każdy, kto w trzeci weekend września każdego roku, dobrowolnie i w dowolny zorganizowany lub niezorganizowany, a spontaniczny sposób wychodzą posprzątać swoją najbliższą okolicę lub wybrany przez siebie kawałek Polski.
8 września, jak co roku odbyła się pielgrzymka do Kępy Polskiej. Wzięli w niej udział także nasi uczniowie. Po dotarciu do kościoła w Kępie Polskiej uczestniczyli we Mszy Świętej.
Powered by aSc EduPage