Za nami Festiwal Nauk Przyrodniczych - dzień pełen emocji, rywalizacji i niesamowitych wyzwań! Cztery szkolne drużyny - z Bodzanowa, Liszyna, Nowego Kanigowa i Nowego Miszewa - zmierzyły się w konkurencjach z dziedziny geografii, chemii, matematyki i biologii. Każda runda dostarczyła ogromnych wrażeń! Drużyny przygotowały kreatywne plakaty i piosenki o wybranych krajach, rozwiązywały skomplikowane zagadki chemiczne, mierzyły się z trudnymi zadaniami matematycznymi i wykazywały się wiedzą biologiczną. Wiele pojedynków było niezwykle wyrównanych, dlatego niekiedy jury miało nie lada problem podczas przyznawania punktów.Największe emocje przyniosła dogrywka o pierwsze miejsce! Drużyny z Bodzanowa i Nowego Miszewa stanęły do finałowego starcia przy Kole Fortuny, gdzie ostatecznie to Bodzanów sięgnął po zwycięstwo. Drugie miejsce zajęło Nowe Miszewo, trzecie Liszyno, a czwarte Nowe Kanigowo. Nie tylko uczestnicy, ale i publiczność świetnie się bawiła! Dzięki Kołu Fortuny widzowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i zdobyć słodkie nagrody.To był dzień pełen naukowych wyzwań i niesamowitej zabawy! Gratulujemy wszystkim drużynom i do zobaczenia na kolejnym festiwalu!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie
Festiwal Nauk Przyrodniczych
- 16
Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
W dniu 26 marca w Hali Sportowej w Łącku przeprowadzone zostały eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rozgrywkach wzięły udział drużyny ze szkół Podstawowych w: Siecieniu, Blichowie, Świniarach, Słubicach, Bulkowie, Sikorzu i Łącku.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VII a – Damian Karczmarczyk, Piotr Malinowski i Szymon Pietrzak.
Organizatorem Turnieju był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku, którą w jury konkursu reprezentował mł. asp. Przemysław Nec.
Uczestnicy zawodów rozwiązywali dwa testy:
- test wiedzy - 25 pytań dotyczących zasad i przepisów ruchu drogowego,
- test skrzyżowań - 10 pytań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.
Podczas ogłoszenia wyników obecna była Wójt Gminy Łąck Pani Iwona Sierocka, która podziękowała organizatorom, uczestnikom i ich opiekunom za przystąpienie do tego wartościowego konkursu. Pogratulowała zapału w doskonaleniu umiejętności potrzebnych użytkownikom ruchu drogowego.
Z satysfakcją informujemy, że reprezentanci naszej Szkoły zajęli III miejsce.
Serdecznie gratulujemy.
WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI
W ostatnim czasie nasza szkoła przystąpiła do zbiórki - „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Zebrane elektrośmieci pochodzą od uczniów, nauczycieli oraz społeczności lokalnej. Celem działań było promowanie ekologicznej postawy oraz prawidłowego wykorzystania zużytego sprzętu elektronicznego.
Dzięki zaangażowaniu uczestników udało się pozyskać stare telefony, komputery, drukarki, baterie oraz inne nieużywane urządzenia elektroniczne. Wszystkie zebrane odpady zostały przekazane do specjalistycznej firmy – GREEN OFFICE ECOLOGIC, która podlega recyklingowi, co pozwala na ich bezpieczne przetworzenie i ponowne wykorzystanie.
Dzięki Wam przyczyniliśmy się do ochrony środowiska i promowania działań ekologicznych w naszej szkole. Wspólnie udało nam się zebrać 1180 kg zużytego sprzętu elektronicznego, dzięki temu zyskaliśmy kwotę – 236 zł, która została przekazana na konto bankowe Rady Rodziców. Ponadto w ramach projektu „Teraz LAS”, dzięki udziałowi naszej szkoły w akcji ekologicznej udało się zasadzić, aż 600 drzew.
Z całego serca dziękujemy za aktywny udział w szkolnej zbiórce elektrośmieci! Wasza pomoc i ekologiczna postawa są wyjątkowo istotne – każdy oddany sprzęt to krok w stronę czystszej planety. Możemy spodziewać się, że akcje będą regularne, a nasza społeczność szkolna będzie nadal działać w trosce o naturę.
Razem dbamy o naszą planetę!
Organizatorzy:
Elżbieta Golatowska,
Klaudia Sobczak.
Pokaz Mody Wiosennej
Śledząc trendy w modzie, postanowiliśmy w tym roku uczcić nadejście wiosny Pokazem Mody Wiosennej. Na wybiegu w rytm muzyki dzieci mogły zaprezentować się w pięknych, wiosennych strojach. Nie zawiodła pomysłowość uczniów i ich rodziców. Kreacje przygotowano według własnych pomysłów, wykonano je z wszelkich dostępnych materiałów: różnorodnych tkanin, bibuły, wstążek, kwiatów. Wszystkie były wyjątkowe, a przede wszystkim kolorowe i oryginalne. Wszyscy bawili się wspaniale.
Dzieci zostały nagrodzone za tak oryginalne stroje.
I miejsce zajęła Kornelia Dobrzeniecka z kl. I, II miejsce przypadło Amelii Leonarczyk z kl. IIa, zaś III miejsce zdobyła Lena Kurzyńska z kl. III b. Wyróżnienie przyznano następującym osobom: Szymonowi Basiewiczowi z kl. IIa, Marcelowi Chmielewskiemu z kl. II b, Marcelowi Dobrzenieckiemu z kl. IIIb oraz Marii Jakubowskiej kl. II a.
P.N.
5
Dzień Wagarowicza klas siódmych oraz przyjaciół z klas młodszych. 💙💚
W atmosferze wzajemnego zrozumienia i szacunku uczniowie spędzili piękny czas w stolicy. Fabryka Czekolady Wedla, Muzeum Świat Iluzji, Hangar 646 to atrakcje podczas wspólnej wycieczki. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas💚💙
MC
Targi Edukacyjne
20 marca dzięki uprzejmości i gościnności Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Blichowie uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w „Targach Edukacyjnych”, podczas których można było spotkać się z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych Płocka i okolic. Każda placówka przedstawiła swoją ofertę edukacyjną, czyli zaprezentowała główne kierunki kształcenia, bazę dydaktyczną, omówiła główne cele nauczania i wychowania, przybliżyła atmosferę swojej szkoły. Odwiedzaliśmy kolejno sale, w których przedstawiciele szkół w ciekawy, często dowcipny sposób, opowiadali o swoich szkołach, prezentowali praktyczne zajęcia, w których na co dzień uczestniczą uczniowie, a także zapraszali do siebie na „dni otwarte”.
Targi na pewno okażą się pomocne w wyborze dalszej drogi kształcenia dla naszych ósmoklasistów. Natomiast siódmoklasiści już od dzisiaj mogą bardziej świadomie snuć plany edukacyjne.
Serdecznie dziękujemy organizatorom i przewodnikom ze szkoły w Blichowie.
4
Warsztaty aktorskie
17.03 odwiedził naszą szkołę aktor Teatru Dramatycznego w Płocku p. Adam Gradowski. Dzieci z koła teatralnego "Skrzat" wzięły udział w warsztatach, podczas których uzyskały cenne wskazówki dotyczące pracy aktora. Na zakończenie uczniowie wspólnie przygotowali recytację wiersza J. Tuwima pt. "Lokomotywa".
DT
3
Dzień Matematyki
Grupa Misie 13 marca świętowała ten dzień. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach matematycznych. Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Nie zabrakło także mierzenia, ważenia. Na koniec dnia dzieci otrzymały odznaki. To był dzień pełen radości i pokazał, że matematyka jest super! Μ.Τ.
Wycieczka do Warszawy
14 marca duża grupa uczniów klas 4-8 wyjechała na wycieczkę do naszej stolicy.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie najsłynniejszego budynku przy ulicy Wiejskiej w Warszawie – siedziby Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Dzięki uprzejmości Wicemarszałka Sejmu RP Pana Piotra Zgorzelskiego, któremu serdecznie dziękujemy, mogliśmy obejrzeć budynek parlamentu. Zwiedziliśmy między innymi Salę Posiedzeń Sejmu. Mogliśmy na żywo obejrzeć to miejsce, które wielu z nas zna jedynie z transmisji medialnych. Zawitaliśmy również do gabinetu Pana Wicemarszałka Piotra Zgorzelskiego, gdzie sprawdziliśmy, jak wygląda świat z perspektywy fotela tak wysokiego urzędnika państwowego. Przechadzaliśmy się także szerokimi korytarzami i holami sejmowymi, podziwiając monumentalne wyposażenie i imponujące umeblowanie, które wprowadzały nas w podniosły nastrój oraz potęgowały wrażenie niecodzienności. Dzięki ciekawym i drobiazgowym opowieściom Pana Przewodnika poznaliśmy nie tylko historię i współczesność tego miejsca, lecz również niektóre zasady i zwyczaje obowiązujące w siedzibie polskiego parlamentu.
W drugiej części naszej wycieczki udaliśmy się w zupełnie inne miejsce, z którego słynie nasza stolica – na Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego. Pod opieką Pana Przewodnika, który nie tylko opowiadał, ale również zabawiał nas dowcipami i ciekawostkami, zwiedziliśmy między innymi trybuny, szatnie piłkarskiej reprezentacji Polski, pomieszczenia dla gości specjalnych. Wyszliśmy również na skraj murawy, korzystając z wyjścia, którym wkraczają na boisko piłkarze i sędziowie. Dowiedzieliśmy się również, że na stadionie odbywają się nie tylko wielkie imprezy sportowe, lecz także olbrzymie koncerty muzyczne, festiwale, sympozja, kongresy, a nawet imprezy urodzinowe i wesela. Na koniec wspięliśmy się na punkt widokowy, z którego mogliśmy podziwiać bezmiar płyty boiska i panoramę areny.
Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale jednocześnie zadowoleni oraz bogatsi w wiedzę i wrażenia.
E. Sz.
XXI Festiwal Piosenki Rozmaitej
7 marca 2025 r. w naszej szkole odbywał się XXI Festiwal Piosenki Rozmaitej. Nasza impreza jest już spopularyzowanym wydarzeniem, o czym świadczy fakt, że zgromadziła mnóstwo uczestników muzycznych. Z pewnością istotne jest także to, że zawsze w jury festiwalu zasiadają doświadczone osobowości w dziedzinie muzyki.
Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III i IV-VIII, którzy prezentują swe umiejętności, wykonując utwór w repertuarze dowolnym.
W tym dniu zaszczycili nas swoją obecnością także goście specjalni - Pan Marcin Sumliński oraz Pan Dominik Zachaj - duet muzyczny składający się ze skrzypiec i akordeonu. Na co dzień muzycy związani są z Płocką Orkiestrą Symfoniczną i Szkołą Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Płocku. Duet zaprezentował niezwykle wzruszający występ poświęcony Dniu Kobiet.
Wszyscy uczestnicy części konkursowej wyróżniali się niebywale pięknymi głosami. Widać i słychać, że są to dzieci kochające tę sztukę muzykowania oraz szczerze jej oddane. Nasz festiwal zawsze stara się promować kulturę wysoką, a dzieci w nim występujące, organizatorzy oraz opiekunowie pilnują, żeby sztuka wokalna rozkwitała i mogła być niebanalnie prezentowana.
Wspólne muzykowanie to nie tylko wspaniała praca, ale i wielka odpowiedzialność. Cieszymy się, że poprzez udział w festiwalu możemy uświadamiać młodzieży, że muzyka jest lekarstwem dla duszy, że nadal łączy, a nie dzieli.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w kategoriach: solista i zespół wokalny .W kategorii solista I miejsce wyśpiewała Marianna Błaszczyk w piosence Ale jazz, zaś w kategorii zespoły wokalne- chór Niesforne nutki w repertuarze 8 marca oraz Och i ach zajął I i II miejsce.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom!
MŁ
6
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA "TĘCZA" W MISZEWIE MUROWANYM NA ROK SZKOLNY 2025/2026
Szanowni Państwo,
dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie informuje, że w okresie od 3 marca 2025 r. do 31 marca 2025 r. będzie prowadzone postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2025/2026 do Przedszkola „Tęcza” w Miszewie Murowanym.
Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w dotychczasowym przedszkolu nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice składają jedynie deklarację kontynuacji wychowania przedszkolnego, natomiast rodzice dzieci po raz pierwszy ubiegających się o przyjęcie do przedszkola przygotowują wniosek wraz z załącznikiem (oświadczenia rodziców/prawnych opiekunów).
Druki deklaracji kontynuacji będą przekazane rodzicom naszych wychowanków 3 marca 2025 r. przez wychowawców poszczególnych grup. Wypełnioną dokumentację kontynuacji rodzice składają w przedszkolu dziecka u wychowawcy w terminie do 14 marca 2025 r.
Druk wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola dostępny będzie na stronie internetowej przedszkola https://zpomiszewo.edupage.org, w sekretariacie Zespołu Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie, ul. Szkolna 2 lub do pobrania poniżej:
Prosimy o składanie wypełnionej dokumentacji w sekretariacie Zespołu Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie, ul. Szkolna 2, w terminie wskazanym w poniższym harmonogramie rekrutacji.
Harmonogram rekrutacji:
- Od 3 marca 2025 r. do 31 marca 2025 r. - złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z załącznikiem do wniosku (oświadczenia rodziców/prawnych opiekunów).
- Do 4 kwietnia 2025 r. - weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola wraz z załącznikami.
- 10 kwietnia 2025 r. - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
- Od 11 kwietnia 2025 r. do 18 kwietnia 2025 r. - potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia (dotyczy tylko rodziców składających wniosek).
- 25 kwietnia 2025 r. - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
REKRUTACJA DO KLASY I NA ROK SZKOLNY 2025/2026
Szanowni Państwo,
dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie informuje, że w okresie od 3 marca 2025 r. do 31 marca 2025 r. będzie prowadzone postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2025/2026 do klasy I Szkoły Podstawowej im. Obrońców Ojczyzny w Nowym Miszewie.
Rodzice dzieci zamieszkujących w obwodzie szkoły składają kartę zgłoszenia dziecka do klasy I, natomiast rodzice dzieci spoza obwodu szkoły przygotowują wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I. Druki kat zgłoszenia będą przekazane rodzicom naszych wychowanków (obecnym grupom 6 – latków) w dniu 3 marca 2025 r. przez wychowawców grup.
Druk karty zgłoszenia dziecka do klasy I oraz druk wniosku o przyjęcie dziecka do klasy I będą dostępne na stronie internetowej szkoły i przedszkola lub w sekretariacie Zespołu Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie, ul. Szkolna 2.
Prosimy o składanie wypełnionej dokumentacji w sekretariacie Zespołu Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie, ul. Szkolna 2, w terminie wskazanym w poniższym harmonogramie rekrutacji.
Harmonogram rekrutacji:
-
Od 3 marca 2025 r. do 31 marca 2025 r. - złożenie karty zgłoszenia dziecka do klasy I lub wniosku o przyjęcie dziecka do klasy I.
-
Do 4 kwietnia 2025 r. - weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie dziecka do klasy I.
-
10 kwietnia 2025 r. - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
-
Od 11 kwietnia 2025 r. do 18 kwietnia 2025 r. - potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia (dotyczy tylko rodziców składających wniosek).
-
25 kwietnia 2025 r. - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
-
Lekcja historii w Muzeum Mazowieckim
28 lutego 2025 r. uczniowie klas IIA i IIB brali udział w zajęciach zorganizowanych w najstarszym muzeum w Polsce, czyli w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Uczestnicy wycieczki, rozwiązując różne zagadki, poznawali aranżację wnętrz średnio zamożnego domu mieszczańskiego z przełomu XIX i XX wieku. Najbardziej podobało się dzieciom rzemiosło artystyczne: szkło i ceramika. Uwagę uczniów przyciągnął również pokój dziecięcy z dawnych czasów. Była to ciekawa lekcja historii.
MK
Tłusty czwartek
JADŁOSPIS: 03.03.25 r. - 07.03.25 r.
Dostępność nauczycieli dla rodziców i uczniów
Zapraszamy Państwa na indywidualne spotkania z nauczycielami uczącymi w klasach I – VIII, wychowawcą, pedagogiem czy psychologiem.
Twoje emocje są ważne!
Twoje emocje są ważne – poznaj je i naucz się o nie dbać! Każdy z nas czasem czuje radość, smutek, lęk czy złość – to naturalne. Ważne, by umieć rozpoznawać swoje emocje, nie bać się o nich mówić i szukać sposobów na radzenie sobie z nimi. To właśnie pomaga zachować równowagę i chroni przed depresją.Już od jutra, z okazji Światowego Dnia Walki z Depresją (23 lutego), zapraszamy Was do Strefy Emocji! Czekają tam na Was miejsca, które pomogą lepiej zrozumieć siebie: Ścieżka Spokoju – kilka prostych kroków, które pomogą się wyciszyć, Kącik Opowieści – krótkie historie, które pokazują, jak radzić sobie z emocjami, Koło Ratunkowe – wskazówki, gdzie szukać wsparcia w trudnych chwilach, Strefa Ruchu – przekonaj się, jak aktywność pomaga w regulacji emocji, Skrzynka na troski – jeśli coś Cię martwi, napisz i podziel się swoimi myślami.Nie zostawiaj swoich emocji w ciszy – rozmowa, ruch i świadomość uczuć to klucz do dobrego samopoczucia. Przyjdź, sprawdź, spróbuj – bo dbanie o emocje to dbanie o siebie!
W nagrodę wycieczka!
Zebrania z rodzicami. Zapraszamy!
Szanowni Państwo,
Przypominamy o zbliżającym się terminie zebrania śródrocznego: 19.02.2025 r. (środa).
Zebranie w oddziałach przedszkolnych odbędzie się na terenie szkoły, po stronie klas I-III.
Zebrania poprzedzone są krótkim spotkaniem dla rodziców przedszkola jak i szkoły – z panią Moniką Jarzębską na sali przy sekretariacie szkoły.
Godziny spotkań:
godz. 15.30 - klasy I-III,
godz. 16.00 - klasy IV-VIII oraz oddziały przedszkolne.
Po spotkaniu z gościem specjalnym zapraszamy na spotkania w klasach z wychowawcami. Nauczyciele przedmiotowi będą dostępni w pokoju nauczycielskim.
Serdecznie zapraszamy!
Wyjątkowe spotkanie dla Rodziców
Pani Monika Jarzębska to mówczyni motywacyjna, edukacyjna i inspiracyjna, która w swoich wystąpieniach łączy wiedzę, doświadczenie, emocje i nieszablonowe myślenie.
Więcej o Pani Monice pod linkiem: